دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب:

توسعه مناطق سنی‌نشین از برکت انقلاب اسلامی است

مجمع تقريب,شيعه,سني,آيت‌الله اراكي,وحدت

دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی گفت: به برکت نظام مقدس جمهعوری اسلامی ایران، خدماتی بی سابقه به مناطق سنی نشین کشور ارائه شده، که این نشان دهنده اهمیت توجه نظام به اهل سنت است.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، آیت‌الله محسن اراکی اظهار کرد: مردم مظلوم غزه در شرایطی در حال مبارزه با صهیونیسم غاصب هستند که سال‌هاست این مردم ستمدیده در محاصره غذایی و دارویی هستند و این برادران و خواهران ما از کمترین خدمات رفاهی برخوردارند که این نشان دهنده مظلومیت مردم فلسطین است.

وی اظهار کرد: امروزه باید تمامی سران کشورهای اسلامی سکوت خود را بشکنند و با شکایت به مجامع بین المللی و سازمان‌ها و نهادهای حقوق بشر از حقوق برادران خود دفاع کرده و اجازه ندهند بیشتر از این به همنوعانمان ظلم شود و باید تمامی دولت‌های اسلامی و مسلمین جهان علیه این اقدامات غیر انسانی اعتراض کنند.

دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی اضافه کرد: عربستان و رژیم غاصب صهیونیستی با دسیسه‌های خود خواهان اجرای اهداف شوم در کشورهای منطقه هستند و اینها با متوسل شدن به گروه‌های تکفیری و داعش می‌خواهند برنامه‌های استکبار جهانی را در عراق عملی کنند و ایجاد ناامنی و اختلاف و تفرقه بین مسلمانان آن منطقه را بیشتر کنند که باید علمای تشیع و اهل سنت آگاه باشند و اجازه ندهند بیش از این به اسلام و امت رسول الله توهین و جسارت شود.

وی با بیان این‌که «شیعه و سنی هم از دست گروه‌های تکفیری آسیب‌های جبران ناپذیری دیده‌اند» اظهار کرد: امروز مهمترین قصد گروه‌های تکفیری ایجاد تفرقه و اختلاف بین مذاهب اسلامی است.

وی گفت: گروه‌های تروریستی و تکفیری اقدامات ضدبشری خود را با نام اسلام و مسلمین تمام می‌کنند و در نهایت قصد دارند با انجام دادن این توطئه‌ها دیدگاه مثبت جهانیان را نسبت به اسلام و از جمله شیعیان و اهل سنت و دیگر مذاهب اسلامی تغییر دهند، لذا هوشیاری و آگاهی تمامی مسلمانان و علمای جهان اسلام از اهداف و برنامه‌های استکبار جهانی و جیره خوارانش برای از بین بردن مسلمانان و اسلام واجب و ضروری است.

اراکی همچنین از حمایت همه جانبه جمهوری اسلامی ایران از کشورهای متحد اسلامی علیه دشمنان اسلام سخن گفت و افزود: هر کشوری که بخواهد علیه این اقدامات ضد بشری داعش و گروه‌های تکفیری مقابله کند، ایران از آن کشور حمایت خواهد کرد و امروز رمز پیروزی مسلمانان و سران کشورهای اسلامی در وحدت و یکپارچگی است.

وی همچنین در بخشی دیگر از سخنان خود به دو فرمانروای انسان‌ها(خداوند و هوای نفس) اشاره کرد و گفت: وقتی فرمانروای انسان‌ها هوای نفس باشد، آنها در بین خود اختلاف و نزاع خواهند داشت، اما آن دسته از انسان‌هایی که فرمانروای آنها خداوند متعال باشد مردم در این مقوله هیچ زمان با یکدیگر اختلاف نخواهند داشت.

انتهای پیام

کد N446308