داعش یک گروه دیگر از اقلیت ایزیدی عراق را قتل عام کرد

داعش,قتل عام

تهران ؛ ایرنا - گروه تروریستی داعش حدود 80 نفر از اعضای اقلیت ایزیدی های عراق را در روستایی در شمال این کشور قتل عام کرده است .

به گزارش خبرگزاری رویترز از بغداد ، یک قانونگذار ایزیدی و دو مقام کرد روز جمعه از این قتل عام اقلیت ها توسط تروریست های داعش خبر دادند.

هوشیار زیباری مقام ارشد کرد به رویترز گفت : ˈ آنها با خودرو وارد شدند و بعداز ظهر امروز شروع به کشتار کردند. ما معتقدیم که این قتل عام به دلیل اعتقاد مذهبی صورت گرفته است پک یعنی به ما بگروید وگرنه کشته می شوید. ˈ

یک قانونگذار ایزیدی و یک مقام ارشد دیگر کرد گفتتند،این کشتارها صورت گرفته و زنان روستا نیز ربوده شده اند.

پیشروی گروه داعش به سمت شمال و مرز منطقه خود مختار کردستان عراق زنگ خطر را برای دولت عراق به صدا در آورد و محرک نخستین حملات هوایی امریکا علیه مواضع این گروه شد.

مهامه خلیل ماینده مجلس ایزیدی گفت : وی با روستاییانی که از قتل عام جان بدر برده صحبت کرده است . آنها گفتند این کشتارها ظرف یک ساعت صورت گرفته است .

یکی از ساکنان یک روستا گفته است که یک داعشی در همان منطقه جزئیات خونریزی را در اختیار وی قرار داده است.

این روستایی اظهار کرد : وی به من گفت خلافت اسلامی پنج روز صرف تلاش برای متقاعد ساختن روستاییان جهت گرویدن به اسلام کرد و یک نطق طولانی امروز در این مورد ایراد شد. سپس مردان را جمع کرده و به ضرب گلوله کشتند و زنان و دختران احتمالا به تل العفر منتقل شدند چرا که رزمندگان خارجی در آنجا بسر می برند.

هنوز این خبر به طور مستقل مورد تایید قرار نگرفته است .

وزیر حقوق بشر عراق روز یکشنبه به رویترز گفته بود که داعش در جریان تهاجم خود به شمال عراق ، دست کم 500 عضو اقلیت قومی یزیدی را کشته است .

مترجمام 1403 ** 1917
کد N446281