سید حسن نصرالله: آمریکایی ها خواستار سر مقاومت در لبنان و فلسطین هستند

سید حسن نصرالله

« سید حسن نصرالله » دبیرکل حزب الله لبنان با تاکید به اینکه « آمریکایی ها خواستار سر مقاومت در لبنان و فلسطین هستند»، اظهارداشت: اسراییل درصدد است تا ضمن ساقط کردن نظام سوریه و تشکیل یک نظام جایگزین دوست آمریکا و این رژیم ، مقاوت فلسطین در غزه را از بین ببرد.

دبیرکل حزب الله که شامگاه جمعه به مناسبت هشتمین سالگرد پیروزی مقاومت در جنگ 33 روزه تابستان سال 2006 از طریق شبکه المنار سخن می گفت، خاطرنشان کرد که که هدف جنگ سال 2006 دشمن صهیونیستی علیه لبنان نابودی مقاومت بود.

وی تاکید کرد که جنگ 33 روزه سال 2006 یک نبرد کوچک نبود بلکه جنگی حقیقی با ابعاد، اهداف و پیامدهایی در سراسر منطقه بود.

سید حسن نصرالله خاطرنشان کرد که نیروهای مقاومت و نتایج نبرد ، دشمن صهیونیستی را وادار کرد که فریاد بکشد و درخواست کمک کند و این نتیجه پیروزی الهی در جنگ تابستان سال 2006 بود.

دبیرکل حزب الله با بیان اینکه هداف جنگ تابستان 2006 تنها خلع سلاح مقاومت نبود بلکه نابودی کامل آن بود ، پیروزی در جنگ 33 روزه را مهم و برگزاری سالگرد آن را یادآور مقاومت و یک پیروزی حماسه ای ، بزرگ و تاریخی دانست.

سید حسن نصرالله با ادای احترام به روح شهدای مقاومت، شهدای ارتش، نیروهای امنیتی، مردم و رسانه های لبنان از جانفشانی ها واز خودگذشتگی های نیروهای مقاومت و ارتش و امنیتی لبنان قدردانی و تجلیل کرد.

وی با تجلیل از امام موسی صدر، یاد شهدای بزرگ مقاومت از جمله سیدعباس موسوی، شیخ راغب حرب و حاج عماد مغنیه را گردامیداشت.

دبیرکل حزب الله با اشاره به اینکه سخنان زیادی و کتاب ها و مقالاتی زیادی در باره جنگ تابستان 2006 گفته و نوشته شده و حتی دوست و دشمن آن را از ابعاد مختلف بررسی و ارزیابی کرده اند، اظهارداشت: جنگ 33 روزه فراتر از لبنان و فلسطین و اهداف بزرگتر آن شامل همه منطقه بود و برهمین اساس «کاندولیزا رایس» وزیر امور خارجه پیشین آمریکا از تولد خاورمیانه جدید سخن گفت.

سیدحسن نصرالله با بیان اینکه هدف دشمن صهیونیستی راس مقاومت در لبنان و فلسطین و سوریه و نابودی محور مقاومت است ، گفت که دشمن درصدد ساخت زندانی برای ده هزار نفر در شمال فلسطین اشغالی بود.

دبیرکل حزب الله با بیان اینکه مقاومت لبنان و فلسطین قادر هستند در مقابل چالش ها و تهدید ها بایستند و دشمنان را ساقط کنند ، خاطرنشان کرد که پایداری نیروهای مقاومت و حمایت مردم لبنان از آنها و پایداری سیاسی، آمریکایی ها و اسراییلی ها را وادار کرد ، عقب نشینی کنند و حتی از شروطی که اعلام کرده بودند، کوتاه بیایند.

وی تصریح کرد: دشمن در جنگ 33 روزه شکست خورد و در آینده هم شکست می خورد و تاکید می کنیم که آماده مقابله و نبرد هستیم و همه توطئه ها و دسیسه ها علیه مقدسات ، خاک و ملتمان را ساقط می کنیم.

سید حسن نصرالله اظهار داشت: آنچه امروز در نوار غزه جریان دارد ، بخشی از مسیر و روند جدید است که هدف آن سیطره بر منطقه و از بین بردن قضیه فلسطین برای همیشه است.

دبیرکل حزب الله با بیان اینکه لبنان و منطقه در یک مرحله خطرناک و سرنوشت ساز بسر می برند، خاطرنشان کرد : هدف مسیر جدیدی که آمریکایی ها و همپیمانانش در پیش گرفته اند، نابودی کشورها و ارتش ها و دولت ها و ملت های منطقه است.

سید حسن نصرالله ، عناصر اصلی این مسیر و نقشه جدید را، اسراییلی ها و تکفیری ها خواند و تصریح کرد: نقشه جدید مبتنی بر مزدوران خونریز و افکار منحرف و گمراه و هدف آن مواجه کردن همه منطقه با فاجعه ای بزرگ است.

وی با بیان اینکه « همه باید این خطر و تهدید واقعی را درک کنیم »، گفت که امکان شکست این توطئه و نقشه جدید وجود دارد و آن یافتن راه ها برای مقابله و گرفتار اوهام نشدن و آغاز یک مسیر جدید است که اجرا خواهد شد.

دبیرکل حزب الله افزود: در چارچوب اهداف ضد محور مقاومت ، ساقط کردن نظام سوریه و از بین بردن زیر ساخت های این کشور بوده و هست، و آنها قصد داشتند بعداز نابودی مقاومت فلسطین و لبنان و سوریه ، به سراغ ایران بروند.

سید حسن نصرالله با بیان اینکه هدف دیگر آمریکا و همپیمانانش از براه انداختن جنگ ها در منطقه از جمله جنگ 33 روزه و اشغال عراق و جنگ غزه، بحران سوریه سیطره بر منابع انرژی و نفت و گاز است، خاطرنشان کرد که هدف نهایی کسب رضایت اسراییل و تامین امنیت آن و نابودی محور مقاومت است حتی اگرهمه فلسطینی ها و لبنانی ها و دیگر ملت ها نابود شوند.

وی با تاکید به اینکه آمریکا دیگر مانند گذشته حاضر نیست نیروهای نظامی خود را وارد منطقه کند تا تحت فشار قرارنگیرد، گفت که مسیر و نقشه جدید انها بر مبنای سرنگونی نظام های منطقه و روی کار آوردن نظام های همسو و همراه پایه گذاری شده است.

دبیرکل حزب الله با بیان اینک هدف آمریکا از مداخله نظامی در شمال عراق کمک به ملت های منطقه و ایزدی ها نیست بلکه هدف تضمین امنیت منافع خود و همپیمانانش است ، خاطرنشان کرد که اگر چرخبال های نظامی آمریکا ، کودکان و زنان را در کوه های سنجار عراق نجات می دهند برای این است که گوشزد کنند این کودکان و زنان شما هستند که نیاز به کمک دارند و شما نمی توانید انها را نجات دهید.

وی درعین حال تصریح کرد: مقاومت و ملت آن با ایستادگی اسطوره ای و کسب پیروزی در جنگ های مختلف و تغییر شرایط میدانی ، دشمن صهیونسیتی و همپیمانان و حامیان منطقه ای آن را مجبور کردند که اعتراف کنند شکست خورده اند تا وارد یک فاجعه و بحران بزرگ نشوند.

دبیرکل حزب الله با بیان اینکه روند پیروزهای مقاومت و ملت های منطقه از جنگ تابستان سال 2006 کلید خورد و اکنون این پیروزی ها در مقابل صهیونیست ها و تروریست های تکفیری چشمگیر است و شکست های آنها موجب خرسندی ملت ها می شود.

سید حسن نصرالله در بخش دیگری از سخنان خود تاکید کرد: گروه داعش چگونه نفت می فروشد و در مقابل چشم جامعه جهانی از این طریق مال وپول کسب می کند؟

دبیرکل حزب الله با بیان اینکه « داعش قصد دارد با زور سلاح ، شرایط جدیدی را بر مسلمانان و مسیحیان تحمیل کند»، اظهارداشت که این گروه در برخی کشورهای عربی حامی اندیشه تکفیری زمینه های لازم برای رشد و نمو پیدا کرد.

وی با هشدار به اینکه درصدد هستند تا دشمن به ناجی و قهرمان تبدیل شود ، تاکید کرد که جنگ کنونی در منطقه مذهبی و دینی نیست، بلکه جنگ تروریسم صهیونیستی و تکفیری داعشی علیه همه منطقه است و باید این خطر را بخوبی درک کنیم و بپذیریم تا بتوانیم با آن مقابله کنیم.

دبیرکل حزب الله با تاکید به اینکه باید بجای چشم دوختن به کمک جامعه جهانی و رفتن زیر چتر جهانی ، مسیر مقاومت که در نبرد با دشمن صهیونیستی امتحان خود را پس داده است، تمسک بجوییم، گفت: اکئون این سئوال مطرح است که چرا وقتی داعش به سراغ مسیحیان در موصل و دیگر شهرهای عراق رفت، دست روی دست گذاشتند، آیا مسیحیان لبنان به این موضوع فکر کرده ند، آیا باید بازهم روی کمک آمریکا و حمایت جهانی متمرکز شوید، نباید در توهم فرو رفت و باید خود به فکر چاره باشیم.

سید حسن نصرالله افزود: زمانیکه داعش به اربیل و در حقیقت منافع آمریکا و غرب نزدیک شد ، یادشان افتاد باید با این گروه خون ریز بجنگند اما زمانیکه شیعه و سنی را قتل عام می کردند ، گویا مجوز داشتند بنابراین اتحادیه عرب و کشورهای عربی نباید تعلل کنند و چشم به دیگران بدوزند.

وی با بیان اینکه برخی کشورهای منطقه از داعش حمایت می کنند و آمریکایی ها زمینه تحرکات آسان این گروه را فراهم کرده اند ، تاکید کرد که داعش خطری برای همه و در درجه اول اهل سنت است.

سید حسن نصرالله به خطرهای موجود برای مسیحیان در لبنان و عراق از جانب داعش که حتی فرانسوی ها هم از آن سخن می گویند، اشاره و خاطرنشان کرد که داعش تهدید کنونی در عراق و سوریه و خطر و تهدیدی بالقوه برای همه کشورهای منطقه است.

دبیرکل حزب الله با طرح این سئوال « اگر حزب الله از سوریه خارج شود، آیا خطر و تهدید داعش در لبنان از بین می رود»، تصریح کرد: آنچه از لبنان و لبنانی ها امروز حمایت می کند معادله ارتش ، ملت و مقاومت است نه چتر حمایت جهانی.

وی با تاکید به اینکه اولویت در لبنان مقابله و مبارزه با خطر و تهدیدی است که وجود و سرنوشت آن را تهدید می کند، گفت که از همه لبنانی ها می خواهم درک کنند ، لبنان در مقابل یک خطر قرار دارد که سرنوشت و وجود آن را تهدید می کند.

سید حسن نصرالله خواستار بررسی عناصر قدرت و همگرایی و هم افزایی این قدرت برای مقابله با خطر و تهدید تروریست های تکفیری شد و گفت که مهمترین مولفه های این قدرت ارتش و نیروهای امنیتی هستند.

دبیرکل حزب الله افزود: ارتش و نیروهای امنیتی از همه ملت لبنان حمایت می کنند و مطلوب این است که مردم و دولت و گروه های سیاسی از ارتش لبنان حمایت معنوی و مادی کنند.

وی اظهارداشت : متاسفانه برخی مقامات لبنانی خواستار مذاکره با « ابوبکر البغدادی» سرکرده داعش هستند تا شاید مسیحیان عراق و لبنان و دیگر کشورهای منطقه را نجات دهند ، آیا این راهکار حمایت از مسیحیان و لبنان است که هرگز به نتیجه نمی رسد؟ و یا اینکه باید روی پای خود بایستیم و با این خطر مقابله کنیم.

سید حسن نصرالله گفت:آیا با عقب نشینی حزب الله از سوریه، لبنان از خطر داعش نجات می یابد ؟ متاسفانه برخی خواستار اجرای قطعنامه 1701 شورای امنیت ( استقرار نیروهای بین المللی« یونیفل» درجنوب لبنان ) در مرزهای با سوریه هستند، اما این نیروها نیاز دارند که طرفی از آنها حمایت کند.

دبیرکل حزب الله باردیگر معادله ارتش ، ملت و مقاومت را تنها ناجی لبنان خواند و تاکید کرد که باید با راهکارهای منطقی ، عقلانی و مبتنی بر اخلاق و خودباوری و تجربه های گذشته ، لبنان را از خطر دور کرد و هر طرفی بخواهد از این روند طفره رود در ریخته شدن خون کودکان و زنان شریک است.

سید حسن نصرالله خاطرنشان کرد که سیاست های « بی طرفی و خویشتنداری » لبنان را از خطر داعش و تروریسم تکفیری و صهیونیست ها نجات نمی دهد و از ملت لبنان حمایت نمی کند زیرا آنها بسوی شما می آیند و عرسال نمونه ای از آن بود که اکنون نیروهای ارتش و امنیتی را ربوده اند و دهها تن را به شهادت رسانده و یا زخمی کرده اند.

وی با بیان اینکه هر لحظه ای که می گذرد و نیروهای ارتش و امنیتی در اسارت گروه های مسلح بسر می برند، باعث « خواری و سرافکندگی» است و این پرونده باید برای حفظ اقتدار و جایگاه ارتش بسرعت حل شود؛ خاطرنشان کرد که باید از دولت کنونی حمایت و آن را حفظ کرد برای اینکه تنها نهادی است که می تواند تا انتخاب رییس جمهور فعال باشد و مشکلات کشور را حل و فصل کند.

دبیرکل حزب الله بر ضرورت توقف خطابه ها و اعلام مواضع که تحریک کننده حساسیت های طایفه ای و حزبی است و شروع آشتی ها و گفت وگوهای منطقه ای و ملی تاکید کرد و گفت که آینده عرسال و بقاع شمالی و بعلبک و هرمل در دست داعش و جبهه النصره نیست.

سیدحسن نصرالله بر همکاری با دولت سوریه برای حل پرونده پناهجویان سوری تاکید کرد و گفت که گفت وگوهای رسمی باید بین دولت های دو کشور در این زمینه و مسئله مرزها شروع شود.

وی با بیان اینکه گروه 8 مارس از نامزدی مشخص در انتخابات ریاست جمهوری حمایت می کند و باید گفت وگوهای مستقیم در این زمینه شروع شود نه اینکه منتظر تصمیم گیری در خارج بود ، اظهار داشت که حزب الله از هرگونه اقدام برای حمایت از مقدسات و شرافت و کرامت لبنان و مردم آن دریغ نمی کند.

دبیرکل حزب الله با تاکید به اینکه امکان شکست دادن داعش و طرف هایی که از آن حمایت می کنند، به آسانی امکان پذیر است و می توان طرح تروریسم تکفیری را ساقط کرد، خواستار یک موضع ملی مسئولانه در حمایت از دولت ، ملت و ارتش شد.

سید حسن نصرالله با بیان اینکه « لبنان اگر چه یک کشور کوچک است اما همانطور که در جنگ سال 2006 نشان داد ، می تواند مسیر منطقه را تغییر دهد»، خاطرنشان کرد: حزب الله هرگز از زیر بار مسئولیت خارج نمی شود و با مقاومت و ایستادگی ، سربلند در لبنان باقی خواهد ماند.

وی با تاکید به اینکه ارتش ونیروهای امنیتی در دست حزب الله نیستند و بلکه حزب الله در کنار آنها ایستاده و از آنها به عنوان موسساتی ملی حمایت می کند، خواستار پایان اقدامات تحریک آمیز علیه حزب الله و مقاومت شد.

دبیرکل حزب الله تاکید کرد: همانطور که اقدامات تحریک آمیز علیه حزب الله همگی شکست خورد و نتیجه ای نداشت، توطئه جدید و انتساب فردی که به اسم گروه « احرار اهل سنت – بعلبک» فعالیت می کرده به حزب الله نتیجه ای ندارد و این فرد باید مانند همه کسانی که فتنه گری می کنند، بازخواست شود.

سید حسن نصرالله اظهارداشت : فرض کنید که داعش سوریه را اشغال کرد و به مرزهای لبنان رسید، آیا سیاست خویشتنداری و بی طرفی ثمربخش خواهد بود و از لبنان حمایت خواهد کرد و سخنان من در این زمینه از منظر یک فرد متعصب ملی لبنانی و نه از منظر حمایت از محور مقاومت است.

وی خطاب به اهل عرسال تاکید کرد که شما بخشی از خانواده و محبوب ما هستند و آینده عرسال برای ما مانند آینده بعلبک و هرمل است.

سید حسن نصرالله بر شروع آشتی ملی در طرابلس و ضاحیه جنوبی بیروت و شویفات و دیگر مناطق لبنان تاکید کرد.

دبیرکل حزب الله بر حل وفصل پرونده های مرتبط با معیشت و زندگی مردم و بهبود شرایط داخلی هم تاکید کرد و گفت: اگر کسانی از مسئولیت خود شانه خالی کنند ، حزب الله شانه خالی نخواهد کرد و در لبنان می ماند و به کشورهای دیگر مهاجرت نمی کند و اگر لازم باشد همینجا می جنگیم و زندگی ومرگ ما در لبنان رقم می خورد ، باور داریم که کشور ما در خطر است و می مانیم و برای نجاتش مبارزه می کنیم و کشور خود را ترک نمی کنیم و مطمئن هستیم که دشمن را شکست خواهیم داد و باردیگر مسیر منطقه را همچون تابستان سال 2006 تغییر خواهیم داد.
کد N446208