نادران:تامین آب و تکمیل پروژه راه‌های ارتباطی دو اولویت مهم گیلان هستند

مجلس شوراي اسلامي,گيلان

یک نماینده مجلس با بیان این‌که در استان گیلان دو کار باید در اولویت امور قرار گیرد، گفت: تامین و مهار آب که در رونق کشاورزی موثر است و همچنین راه‌های ارتباطی (ریلی و 11 کیلومتر باقی مانده آزادراه) که از این طریق می‌توانیم ترانزیت ریلی را تقویت کنیم، البته باید برای سایر طرح‌ها نیز اعتبار جدی در نظر گرفت.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) – منطقه گیلان، دکتر الیاس نادران عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی، اظهار کرد: در کمیسیون برنامه بودجه مجلس تصمیمی اتخاذ شد مبنی بر اینکه 3 گروه کاری را از مجموع 29 نفر تشکیل دادیم تا قبل از بودجه 94 به استان‌های کشور رفته و طی بازدیدهای میدانی از پروژه‌ها، برنامه‌ریزی‌های دقیقی صورت گیرد.

وی افزود: گیلان از استان‌هایی است که دارای سابقه فرهنگی طولانی مدتی است و از وجود فقها، مجاهدین و دانشمندانی برخوردار است که باعث افتخار کشور هستند لذا نباید این سرمایه‌ها را نادیده گرفت.

نادران با بیان این‌که امیدواریم با بررسی‌های لازم مشکلات موجود مرتفع شود، گفت: در مورد گیلان یک خطای استراتژیکی برنامه ریزی در کشور اتفاق افتاد و لذا در بحث آمایش سرزمین این استان از توسعه صنعتی بدلیل کشاورزی بودن، بازماند، گرچه لازمه کشاورزی باقی ماندن این است که زیرساخت‌های مکمل آن فراهم شود.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: توسعه در همه جای دنیا مستلزم این است که زیر ساخت‌ها مناسب آن فراهم شود، امروزه حمل و نقل ریلی در دنیا نسبت به حمل و تقل زمینی یک به پنج است در حالیکه به لحاظ هزینه‌های اجرایی و زیرساختی تفاوتی ندارند؛ متاسفانه از قدیم‌ الایام بخش حمل و نقل در کشور مغفول مانده است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی افزود:مشکلی در کشور بوجود آمده بود مبنی بر این‌که هر جا رفتیم یک کلنگ زدیم تا بگوییم کار کرده‌ایم، اکنون بحث سدهای لاستیکی را داریم که می‌توانستیم با کمترین امکانات از مزایای آنها برخوردار شویم ولی متاسفانه بدلیل توزیع قطره چکانی اعتبارت با مشکل رو به رو شدیم.

وی با بیان این‌که در استان دو کار باید در اولویت امور قرار گیرد، ادامه داد: تامین و مهار آب که در رونق کشاورزی موثر است و همچنین راه‌های ارتباطی (ریلی و 11 کیلومتر باقی مانده آزاد راه) که از این طریق می‌توانیم ترانزیت ریلی را تقویت کنیم، البته باید برای سایر طرح‌ها نیز اعتبار جدی در نظر گرفت؛ با توجه به تخصیص اعتبارات موجود باید با سازمان مدیریت صحبت کنیم تا راهکاری بگیریم.

در ادامه غلامعلی جعفرزاده، نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: اکنون با مدیریت جهادی استاندار گیلان انتظار داریم با اختصاص بودجه‌های مناسب از محل منابع در اختیار وزراء و اختصاص بودجه مناسب در سال 94 پروژه‌های بزرگ گیلان را به سرانجام رسانیم .

در ادامه محمد مهدی رهبری املشی، نماینده مردم شهرستان رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی گفت: امیدواریم با اختصاص اعتبارات مناسب به پروژه‌های استان نظیر سدهای شفارود و پلرود، بزرگراه قزوین – رشت، راه آهن و احداث سد لاستیکی شاهد تحول در استان باشیم.

انتهای پیام

کد N445988