امام جمعه سمنان: پذیرش آتش بس توسط صهیونیستها نشانه شکست آنها در غزه است

غزه,آمریکا

سمنان - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان با تاکید بر پیروزی مردم غزه در نبرد با صهیونیستها گفت: پذیرش آتش بس توسط صهیونیستها نشانه شکست آنها در غزه است.

حجت الاسلام والمسلمین ˈسیدمحمد شاهچراغیˈ در خطبه های نماز جمعه این هفته سمنان افزود: مقاومت غزه در جنگ نظامی پیروز شده است و پذیرش آتش بس توسط صهیونیستها به خاطر این است که می خواهند شکست نظامی خود را جبران کنند.

وی با تاکید بر تداوم مقاومت گفت: مقاومت باید تلاش کند در عرصه سیاسی نیز همانند عرصه نظامی به پیروزی برسد.

حجت الاسلام والمسلمین شاهچراغی با بیان اینکه مردم غزه تنها نیست وملت ایران پشتیبان آنهاست گفت: سه هزار نفر از مردم ایران برای بازسازی خانه های ویران شده غزه اعلام آمادگی کرده اند.

خطیب جمعه سمنان به دیدار سفرای ایران با مقام معظم رهبری اشاره کرد و افزود: مقام معظم رهبری در این دیدار فرمودند ایران به غیر از آمریکا و رژیم صهیونیستی با تمام کشورهای جهان تعامل دارد.

وی با اشاره به مذاکرات ایران با کشورهای 5 + 1 گفت: این مذاکرات آمریکا را پررو و توقعات آنها را افزایش داده و تحریم ها را نیز افزایش یافته است.

امام جمعه سمنان خاطرنشان کرد: مذاکره کنندگان باید با هوشیاری نسبت به وعده های داده شده در مذاکرات شرکت و تلاش کنند.

وی با تجلیل از ایثار و فداکاری آزادگان در دوران اسارت، بیست و ششم مرداد سالروز بازگشت سرافرازانه آزادگان به میهن اسلامی را گرامی داشت و گفت: آزادگان به ملت ایران درس صبر و مقاومت دادند و باید همانند استاد خود شهید ˈابوترابیˈ اخلاص، ایثار و تبعیت از رهبری را حفظ کنند.

وی با تسلیت سالروز شهادت حضرت امام جعفر صادق (ع) گفت: صداقت، امانت داری و نماز از خواسته های این امام بزرگوار از مسلمانان است.

538/599
کد N445829