تنش میان آوارگان سوری و اهالی محلی در غازی‌آنتپ ترکیه

سوريه,تركيه

در پی افزایش تنش‌ها بین ساکنان محلی منطقه و آوارگان سوری، حدود 400 تن از این آوارگان به چادرهایی در استان غازی آنتپ منتقل شدند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از خبرگزاری شینهوا، درگیری‌ها بین اهالی محلی در غازی‌آنتپ و آوارگان سوری زمانی آغاز شد که یک مستاجر سوری، صاحب خانه‌اش را به قتل رساند و موجب خشم عمومی در بین اهالی منطقه و سپس حملاتی به خانه و ماشین سوری‌ها شد.

در پی بدتر شدن شرایط، مقامات منطقه تصمیم به جابجایی سوری‌ها به خارج از شهر گرفتند و به عنوان راه حلی برای کاهش تنش‌ها در شهر آنها را در چادرهایی مستقر کردند.

اردال عطا، فرماندار غازی آنتپ گفت: آنها جا به جایی حدود 2000 خانوار را به این چادرها آغاز کرده‌اند و 25 هزار سوری دیگر با ساختن یک کمپ جدید در "اصلاحیه" تا ماه اکتبر به آن منتقل خواهند شد.

بر اساس آمارهای رسمی،‌ بیش از یک میلیون آواره سوری که از کشور در حال جنگ خود گریخته‌اند، در ترکیه زندگی می‌کنند؛ اکثر آنها در 22 کمپ و شهرهای جنوب شرقی ترکیه ساکن هستند.

مجامع بین‌المللی تاکید می‌کنند که دولت ترکیه باید سیاستهای طولانی مدتی را برای تسهیل یکپارچگی آوارگان سوری با جامعه ترک اتخاذ کند چرا که به نظر می‌رسد این آوارگان برای مدت نسبتا طولانی در ترکیه می‌مانند.

انتهای پیام

کد N445645