ظریف: بعید است مذاکرات قبل از پایان مهلت 4 ماهه به نتیجه برسد

سیاسی

وزیر امور خارجه گفت: اگر توافق کلی در موضوعات مختلف مذاکرات هسته‌ای صورت بگیرد، باز هم نیاز به زمان وجود دارد تا جزییات مذاکرات نیز انجام شود، بنابراین بعید می‌دانم که زودتر از مهلت چهارماهه در مذاکرات به نتیجه قطعی برسیم.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، محمدجواد ظریف در گفت‌وگو با خانه ملت در پاسخ به این سوالی مبنی بر این که آیا امکان دارد قبل از اتمام مهلت چهار ماهه در مذاکرات هسته‌ای به نتیجه قطعی رسید؟ گفت: اگر توافق کلی در موضوعات مختلف مذاکرات هسته‌ای صورت بگیرد، باز هم نیاز به زمان وجود دارد تا جزییات مذاکرات انجام شود، بنابراین بعید است که زودتر از مهلت چهارماهه در مذاکرات به نتیجه قطعی برسیم.

وزیر امور خارجه با بیان این که مذاکرات هسته‌ای در کل رو به جلو بوده است، ادامه داد: از ابتدا اعتقاد داشته و داریم که اگر اراده قوی از سوی غربی‌ها وجود داشته مذاکرات هسته‌ای خیلی زود به نتیجه می‌رسد.

ظریف درباره مذاکرات هسته‌ای ادامه داد: با توجه به واقعیاتی که در 6 تا 7 ماه گذشته از مذاکرات با گروه 1+5 درک شده، احساس شده که طرف مقابل با احتیاط بیش‌تری حرکت کرده است.

او درباره مذاکرات ایران با آمریکا گفت: گفت‌وگوهای ایران با آمریکا درباره مذاکرات هسته‌ای به این دلیل است که با سایر کشورها دارای روابط سیاسی رسمی هستیم بنابراین می‌توانیم از طریق سفیران کشورهای خارجی مقیم در تهران مذاکرات مختلف را پیگیری کنم که این موضوع درباره آمریکا صدق نمی‌کند.

وزیر امور خارجه هم‌چنین در پاسخ به سوالی با بیان این که ما هم اکنون با کردهای عراق روابط خوبی داریم، گفت: همواره با تمامی گروه‌های سیاسی عراق تعامل خوبی داشته‌ایم تا تمامیت ارضی عراق حفظ شود.

انتهای پیام

کد N445643