فعالیت‎های فرهنگی بستر لازم را برای تغییر در نگرش زندانیان فراهم می‌‎کند

مدیرکل زندان‎های لرستان گفت: فعالیت‎های فرهنگی با محوریت نماز بستر لازم را برای ایجاد تغییر در نگرش و تفکر مثبت برای بازگشت به هویت و فطرت اصلی زندانیان فراهم می‌کند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه لرستان، محمدعلی محمدی اظهار کرد: تغییرات خوبی در همه حوزه‏‌های زندانبانی به‌ویژه با محوریت قرآن و نماز در سطح زندان‎های استان ایجاد شده است.

وی اظهار کرد: بخش عمده این تغییرات با همت مسئولان زندان‌ها و همکاری نهادهای دینی مانند ستاد اقامه نماز، سازمان تبلیغات اسلامی، نهضت سوادآموزی تحقق یافته که تعامل با این دستگاه‌ها و توسعه فعالیت‎های فرهنگی بستر لازم برای ایجاد تغییر در نگرش و تفکر مثبت برای بازگشت به هویت و فطرت اصلی زندانیان را فراهم می‌کند.

مدیرکل زندان‎های لرستان تصریح کرد: امروز کارهای فراوانی در زندان‌ها انجام شده است که نتایج آن در تغییر نگرش زندانیانی که قصد اصلاح رفتار خود را دارند به وضوح دیده می‌‏شود.

این مقام قضایی افزود: توسعه فعالیت‎های دینی با محوریت نماز در زندان‌ها به عنوان وسیله‌ای برای افزایش توان بازگشت زندانیان به اجتماع و کسب مهارت‎هایی است که به زندانیان کمک می‌کند تا آینده بهتری پس از آزادی در انتظارشان باشد و بازگشتی سعادتمندانه به اجتماع داشته باشند.

انتهای پیام

کد N445589