نخست وزیر مجارستان تحریم علیه روسیه را موجب خسارت به اروپا دانست

مجارستان

تهران-ایرنا-ˈویکتور اوربانˈ نخست وزیر مجارستان روز جمعه گفت: اتحادیه اروپا با تحریم اقتصادی روسیه بر سر اوکراین، خسارت زیادی به خود زد.

به گزارش خبرگزاری رویترز از بوداپست، اوربان با درخواست برای بازنگری در مورد این تحریم ها افزود: پیامد قطعی سیاست تحریم غرب، یقینا به ضرر بیشتر اروپا منجر می شود؛ مانند اقداماتی که روسیه تاکنون انجام داده است. در عالم سیاست این گونه عملکرد را ˈشلیک به خودˈ می گویند.

در پی برکناری ˈویکتور یانوکوویچˈ رییس جمهوری پیشین اوکراین بعد از اعتراضات مردمی در ماه نوامبر گذشته (آذر 1392) به دلیل امضا نکردن توافق تجاری با اتحادیه اروپا و روی کار آمدن دولتی جدید در کی یف، شماری از جدایی طلبان در شبه جزیره کریمه و مناطق شرقی این کشور خواستار پیوستن این مناطق به روسیه شدند.

آمریکا و اتحادیه اروپا به بهانه حمایت روسیه از این جدایی طلبان اوکراین و الحاق کریمه به روسیه و به منظور مجازات این کشور در ماه های اخیر چند بسته تحریم اقتصادی را علیه روسیه اعمال کردند.

روسیه نیز هفته گذشته (پنج شنبه/ 16 مرداد، 8 اوت) واردات مواد غذایی از جمله میوه، سبزیجات، گوشت، ماهی، شیر و لبنیات را از آمریکا، اتحادیه اروپا، استرالیا، کانادا و نروژ ممنوع اعلام کرد.

ˈولادیمیر پوتینˈ رییس جمهوری روسیه روز چهارشنبه هفته گذشته (15 مرداد/ 7 اوت) با امضای دستور ویژه با نام تدابیر ویژه اقتصادی برای تامین امنیت روسیه، این تدابیر را برای اجرا ابلاغ کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی روزنامه آمریکایی ˈدیلی ورلدˈdailyworldˈ، تحریم های روسیه علیه محصولات کشوری آمریکا و اتحادیه اروپا در مجموع برای این کشورها و کانادا بیش از 17 میلیارد و 500 میلیون دلار خسارت به بار خواهد آورد.

اروپام**9157**1586
کد N445573