عضو مجلس خبرگان:امام خمینی(ره) پرچمدار مقاومت اسلامی است

یک عضو مجلس خبرگان رهبری عنوان کرد: امام خمینی(ره) پرچمدار مقاومت اسلامی است که ایستادگی و مقاومت در برابر ستمگران را به ملت ایران آموخت.

آیت الله عباس کعبی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه قم، با گرامیداشت روز مقاومت اسلامی گفت: انقلاب اسلامی در طول سال‌های گذشته مقاومت اسلامی را به رهبری امام خمینی(ره) و با رهنمون های رهبر معظم انقلاب به خوبی تجربه کرده است به ویژه در طول دفاع مقدس مقاومت اسلامی را به جهان نشان دادیم.

وی با تاکید بر اهمیت مقاومت اسلامی در مواجهه با استکبار جهانی عنوان کرد: این ملت با انقلاب اسلامی خود مقاومت اسلامی را به بسیاری از مردم در کشورهای اسلامی آموخت.

کعبی خاطرنشان کرد: مقاومت اسلامی اگر با وحدت و انسجام ملل مسلمان همراه باشد می تواند استکبار را از پای در بیاورد و جهان را از یوق ظلم و ستم ظالمان برهاند.

وی با اشاره به جنایات صهیونیست ها اظهار داشت: اگر مقاومت اسلامی در جهان اسلام تحقق یابد اسرائیل و صهیونیست جهانی ریشه کن می شود پس جوانان فلسطینی و همه مسلمانان باید با مقاومت اسلامی در مقابل جنایات این رژیم ایستادگی نمایند هرچند مقاومت اسلامی در بسیاری از نقاط جهان اسلام به ثمر نشسته و شاهد دستاوردهای خوبی در این زمینه هستیم.

عضو خبرگان رهبری تصریح کرد: مقاومت اسلامی تنها به منزله مقابله با دشمن در جنگ و خونریزی و جنایات نیست، بلکه در عرصه فرهنگ نیز به مقاومت اسلامی با تکیه بر داشته های دینی و اسلامی نیاز داریم.

وی همچنین با محکوم کردن جنابات تکفیری ها و تخریب اسلام ناب محمدی گفت: اگر در عراق و کشورهای منطقه مقاومت اسلامی به خوبی مدیریت شود تکفیری ها و داعش تاب و توان تداوم جنایت هایش را نخواهد داشت.

کعبی در پایان متذکر شد: اتحاد میان مسلمانان اعم از شیعه و سنی می تواند مقاومت اسلامی را علیه همه جنایتکاران تقویت نماید از این رو با همدلی میان مسلمانان باید در مقابل اسرائیل و داعشی ها که خود دست نشانده استکبار جهانی هستند مقاومت کنیم.

انتهای پیام

کد N445404