برگزاری دوره تربیت مربی قرآن کریم در هند

هند,آموزش قرآن

دهلی نو - ایرنا - دوره جدید تربیت مربی قرآن با حضور اساتید برجسته ایرانی از روز جمعه در هندوستان آغاز شد.

به گزارش ایرنا، این دوره با هدف گسترش فرهنگ و ارتقای دانش قرآنی مسلمانان هند و با حضور دو تن از قاریان و اساتید برجسته ایرانی برگزار شده است.

در این دوره که تا چهارم شهریور ماه آینده ادامه می یابد 30 مربی قرآن از شهرهای مختلف هند شرکت می کنند.

اساتید ایرانی آخرین روش های رشته های روخوانی، قواعد، تجوید و حفظ قرآن کریم را به مربیان هندی آموزش می دهند .

هندوستان با بیش از 200 میلیون مسلمان یکی از بزرگترین مراکز تجمع مسلمانان جهان به شمار می آید. حفظ و تلاوت قرآن کریم در بیشتر مساجد و اماکن مذهبی هندوستان به خصوص در ماه مبارک رمضان رواج دارد.

اجرای برنامه های تلاوت قرآن قاریان ایرانی همواره با استقبال پرشور و هزاران نفری مسلمانان هند همراه بوده است و در هند علاقه ویژه ای به قاریان ایرانی وجود دارد.

استاد فرجی قاری بین المللی و از اساتید برجسته قرآنی کشورمان که برای برگزاری دوره های آموزشی تربیت مربی به هندوستان سفر کرده در روزهای گذشته در چند محفل مذهبی در دهلی نو به تلاوت قرآن کریم پرداخت که با استقبال پرشور هندی ها همراه بود.

استاد فرجی پنجشنبه شب نیز پس از مراسم دعای کمیل در خانه فرهنگ جمهوری اسلامی ایران در دهلی نو در جمع ایرانیان مقیم هند به تلاوت قرآن کریم پرداخت که بسیار مورد توجه حاضران قرار گرفت.

دوره جدید تربیت مربی قرآن با همکاری دفتر نمایندگی ولی فقیه ، نمایندگی دانشگاه بین المللی المصطفی و رایزنی فرهنگی ایران در دهلی نو برگزار شده است.

آساق * 4 * 1519 * 268 *
کد N445402