محکومیت میلیونی برای قاچاقچی ارز در ماکو

تعزيرات حكومتي,دادگستري آذربايجان غربي

مدیرکل تعزیرات حکومتی آذربایجان غربی از محکومیت 743 میلیون ریالی برای متهم پرونده قاچاق ارز در ماکو خبر داد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، محمد اقوامی با بیان این مطلب، اظهار کرد: ماموران هنگ مرزی ماکو در بازرسی‌های بدنی از مسافران این منطقه، مقادیری ارز قاچاق کشف و پرونده‌ای در همین راستا تشکیل شد.

وی با اشاره به اعلام شکایت گمرک از این پرونده، گفت: پرونده مزبور پس از سیر مراحل قانونی برای رسیدگی به شعبه ویژه رسیدگی به جرائم قاچاق کالا و ارز تعزیرات حکومتی ارجاع شده است.

مدیرکل تعزیرات حکومتی آذربایجان غربی تصریح کرد: بر این اساس علاوه بر ضبط ارز مکشوفه، متهم پرونده به پرداخت 743 میلیون و 361 هزار ریال جزای نقدی محکوم شده است.

اقوامی در ادامه به پرونده قاچاق پوشاک در میاندوآب اشاره کرد و افزود: به دنبال کسب اخباری مبنی بر ورود کالاهای فاقد مجوز ورود از طریق بیراهه به شهرهای عمقی کشور، در جریان ایست و بازرسی، از یک دستگاه خودرو تعداد 394 ثوب البسه قاچاق کشف کرده‌اند.

وی با اشاره به ارجاع پرونده به تعزیرات حکومتی میاندوآب پس از شکایت و اعلام جرم گمرک، گفت: در نهایت این پرونده در شعبه ویژه رسیدگی به جرائم قاچاق کالا و ارز رسیدگی شد.

مدیرکل تعزیرات حکومتی آذربایجان غربی با توجه به دفاعیات بلاوجه متهم، گفت: علاوه بر ضبط البسه قاچاق کشف شده، متهم پرونده محکوم به پرداخت 137 میلیون و 282 هزار ریال جریمه نقدی نیز محکوم شده است.

انتهای پیام

کد N445392