پوتین در کریمه: هرچه سریعتر به حل بحران اوکراین کمک می‌کنم

رئیس جمهوری روسیه گفت، کشورش از هیچ اقدامی برای تسهیل کردن و پایان دادن به ناآرامی‌ها در جنوب شرق اوکراین دریغ نمی‌کند و می‌خواهد هرچه سریعتر این بحران حل شود.

رئیس جمهوری روسیه گفت، کشورش از هیچ اقدامی برای تسهیل کردن و پایان دادن به ناآرامی‌ها در جنوب شرق اوکراین دریغ نمی‌کند و می‌خواهد هرچه سریعتر این بحران حل شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از خبرگزاری شینهوا، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه در جریان دیداری با قانون گذاران روس در شهر یالتا واقع در شبه جزیره کریمه گفت: فاجعه عظیم انسانی در جنوب شرق اوکراین باعث شده تا هزاران تن جان خود را از دست داده و صدها هزار تن دیگر نیز آواره شوند.

خبرگزاری اینترفاکس به نقل از پوتین گزارش داد: ما در حال مشاهده آنچه هستیم که در جنوب شرق اوکراین رخ می‌دهد و هر آنچه را که ممکن باشد برای پایان دادن هرچه سریعتر این بحران در منطقه انجام می‌دهیم.

پوتین به اعضای پارلمان کریمه تاکید کرد تا اتحاد خود را با جامعه روس تقویت کنند و ادامه داد: روسیه نباید خود را از جهان خارج دور کند.

وی ادامه داد: در صورتی که لازم باشد، روسیه توافقات بین‌المللی را مورد بازنگری قرار داده یا خود را از سازمان‌های جهانی بیرون می‌کشد.

رئیس جمهوری روسیه گفت: من به واقع نمی‌دانم که آیا ما به برخی از مکانیزم‌های خاص احتیاج داریم یا خیر، اما آنچه که می‌دانم این است که ما باید از منافع خود دفاع کنیم.

الکسی پوشکوف، رئیس کمیته امور بین‌المللی دومای روسیه اعلام کرده است که معاهده نیروهای اتمی میان برد مصوب 1987 در میان توافقاتی است که مسکو احتمالا آن را کنار خواهد گذارد. مسکو و واشنگتن به خاطر نقض این معاهده دو جانبه یکدیگر را متهم کرده‌اند.

رئیس جمهوری روسیه با اذعان به این مسئله که سیاست خارجی مسکو باید صلح آمیز باشد، تاکید کرد: اقدامات احتیاطی برای مقابله با سیاست‌هایی علیه روسیه در نظر گرفته‌ایم. دولت روسیه بیش از 700 میلیارد روبل معادل 19.4 میلیارد دلار آمریکا تا سال 2020 برای ارتقای کریمه که به تازگی به روسیه پیوسته است اختصاص خواهد داد.

انتهای پیام

کد N445289