نقدی با تاکید بر همکاری بسیج و اصناف و بازاریان پیشنهاد داد

معرفی و صادرات محصولات ارزشمند تولیدی در اقتصاد مقاومتی به سایر کشورها

ايران,رييس سازمان بسيج مستضعفين,سردار محمدرضا نقدي,اقتصاد مقاومتی,اقتصاد و فرهنگ

رییس سازمان بسیج مستضعفین گفت: توجه به توسعه و ترویج اقتصاد مقاومتی حلال مشکلات اقتصادی کشور و راهکار برون رفت از رکود تورمی است از این رو باید از روشی تولید را توسعه و رونق داد که کمترین میزان وابستگی به نقدینگی را ایجاد و در سریع‌ترین زمان به بازدهی مطلوب برسد.

رییس سازمان بسیج مستضعفین گفت: توجه به توسعه و ترویج اقتصاد مقاومتی حلال مشکلات اقتصادی کشور و راهکار برون رفت از رکود تورمی است از این رو باید از روشی تولید را توسعه و رونق داد که کمترین میزان وابستگی به نقدینگی را ایجاد و در سریع‌ترین زمان به بازدهی مطلوب برسد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) سرتیپ بسیجی محمدرضا نقدی در دومین روز از سفر به استان مازندران در همایش فعالان تولید در عرصه اقتصاد مقاومتی یا اشاره به اوضاع اقتصادی کشور شناسایی و فعالسازی ظرفیت های پنهان و مغفول مانده ی داخلی را در این زمینه مهم برشمرد و افزود: مهمترین نتیجه استفاده از ظرفیت‌های پنهان این است که با کمترین هزینه و سرمایه‌گذاری، فعال می‌شوند و بهترین بازده را در کوتاه مدت خواهند داشت.

وی در همین زمینه به برخی نمونه‌های موفق در سراسر کشور اشاره کرد و گفت: استفاده از پناهگاه‌های متروک دوران دفاع مقدس در برخی استان‌های کشور برای تولید و پرورش قارچ بسیار موفق بوده است.

وی در ادامه به مشکلات تولید در عرصه اقتصاد مقاومتی اشاره و تصریح کرد: برخی قوانین و بروکراسی موجود در عرصه تولید دست و پاگیر می‌باشد که باید فعالان و باتجربه‌های عرصه‌های تولیدی با همفکری و مشاورت حقوقدانان، بررسی کارشناسانه و دقیقی نسبت به قوانین موجود به عمل آورده و پیشنهادات عملی را برای اصلاح و تغییر این قوانین به مراجع ذیربط ارائه کنند.

جانشین فرمانده کل سپاه در امر بسیج بر مشارکت دستگاه‌های مختلف در عرصه تولید بومی تاکید کرد و ادامه داد: مسئولین استانی و دستگاه‌های مختلف برای حمایت از تولید محصولات اقتصاد مقاومتی باید در این زمینه بصورت عملیاتی وارد شده و مشارکت بیشتری داشته باشند.

وی بر تعامل بسیج با شهرداری‌ها برای ارائه پیشنهاد استفاده از کودهای زیست محیطی (ورمی کمپوست) تاکید واظهار کرد: همدلی و همراهی مردم با راه‌اندازی تعاونی‌ها برای توزیع و عرضه محصولات اقتصاد مقاومتی، دست دلالان را از این بازار کوتاه خواهد کرد.

وی سرمایه‌گذاری در راه‌اندازی صنایع تبدیلی را از دیگر راهکارهای تقویت عرصه تولید در اقتصاد مقاومتی دانست و خاطرنشان کرد: همچنین باید با استفاده از روش‌های بهینه در بازاریابی و توزیع از جمله ایجاد پایگاه‌های اطلاع‌رسانی در فضای مجازی و ایجاد شبکه فعالان عرصه تولید، توزیع و مصرف برای ارائه این محصولات به مصرف کننده اقدام کرد.

نقدی اقدام برای صادرات محصولات تولید در عرصه اقتصاد مقاومتی را مهم خواند و تاکید کرد: بسیج سازندگی با همکاری و هماهنگی بازاریان و بسیج اصناف کشور زمینه معرفی و صادرات محصولات ارزشمند عرصه تولید در اقتصاد مقاومتی را به سایر کشورها فراهم آورند.

وی درباره رونق صنعت فرش دستبافت در مازندران تصریح کرد: بسیج آماده است تا برای رونق این صنعت در مازندران نسبت به راه‌اندازی کارگاه‌های طراحی نقوش فرش به فعالین این عرصه در استان کمک کند.

انتهای پیام

کد N444894