جدمانی در شصت و هشتمین سالروز استقلال پاکستان:

پاکستان به افزایش سطح همکاری‌های تجاری با ایران ادامه می‌دهد

ايران,پاكستان

شصت و هشتمین سالگرد استقلال پاکستان با حضور سفیر این کشور در ایران و جمعی از خانواده‌های پاکستانی مقیم ایران در سفارت پاکستان در تهران برگزار شد.

شصت و هشتمین سالگرد استقلال پاکستان با حضور سفیر این کشور در ایران و جمعی از خانواده‌های پاکستانی مقیم ایران در سفارت پاکستان در تهران برگزار شد.

به گزارش خبرنگار سیاسی خارجی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در ابتدای این مراسم نورمحمد جدمانی سفیر پاکستان در تهران پس از برافراشتن پرچم پاکستان در هنگام پخش سرود ملی این کشور در خصوص اهمیت این روز مهم تاریخی ، اظهار کرد: 68 سال قبل در این روز سرزمینی برای مردم مسلمان جنوب آسیا به وجود آمد تا بتوانند در آزادی کامل زندگی کنند و زندگی‌شان را بر اساس ایمان، باور و سنت خودشان شکل دهند. مکانی که به حقوق بشر احترام بگذارد و هیچگونه تفاوتی میان مردم آن برای استفاده از حقوق‌شان وجود نداشته باشد.

وی گفت: کشور پاکستان تحت تاثیر فرهنگ‌ها و تفکرات مختلفی از مرکز، جنوب و غرب آسیا قرار داشته است و همچنین تجربه مستعمره بودن را نیز در کارنامه تاریخی خود داراست که این عوامل از پاکستان کشوری با فرهنگ‌ها و زبان‌های رایج مختلف ساخته است.

وی با درود بر ارتش وظیفه‌شناس این کشور، افزود: ارتش پاکستان عملیاتی ویژه با افق‌های جدیدی را آغاز کرده است تا بدین وسیله تروریسم از حضور در منطقه به طور کامل حذف شود.

سفیر پاکستان در تهران همچنین در پایان این مراسم ضمن با تشکر از حضور رسانه‌ها و خبرنگار ایرانی برای پوشش این مراسم، گفت: در دو سال اخیر به دلیل وضع تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران روابط اقتصادی دو کشور با افت روبرو بوده است ولی دولت پاکستان تمام سعی خود را در راستای افزایش سطح همکاری‌های تجاری با ایران ادامه خواهد داد.

انتهای پیام

کد N444868