وزیر دادگستری تشریح کرد:

آخرین وضعیت پرونده خاوری، کرسنت و بابک زنجانی

قضایی

وزیر دادگستری اخرین وضعیت پرونده بابک زنجانی کرسنت خاوری و روغن پالم را تشریح کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام مصطفی پورمحمدی در جمع خبرنگاران در خصوص پرونده کرسنت گفت: ما به رأی صادره در این پرونده اعتراض داریم و در حال پیگیری موضوع هستیم.

وی درباره رقم 18 میلیاردی جریمه ایران در این پرونده نیز گفت: رقم 18 میلیارد دلار هنوز به طور کامل مشخص نیست باید تلاش های حقوقی مان را در این زمینه افزایش دهیم تا مبلغ جریمه به طور دقیق مشخص شود.

وزیر دادگستری در خصوص ادعای برخی افراد درباره پرداخت بدهی بابک زنجانی گفت: در حال حاضر افرادی در داخل و خارج از کشور ادعا می کنند که توانایی پرداخت کل بدهی بابک زنجانی را دارند که سیستم قضایی هر ادعا و احتمالی را در این خصوص با جدیت پیگیری می کند.

وی ادامه داد: هم سیستم امنیتی و هم اطلاعاتی کشور در حال بررسی ادعاهای موجود در این زمینه هستند و اطلاعات افرادی که می گویند می توانند بدهی بابک زنجانی را پرداخت کنند، بررسی می کنند.

حجت‌الاسلام پورمحمدی افزود: بخش زیادی از منابع پرداخت بدهی بابک زنجانی از کشور خارج شده و مبلغ کمی از آن در داخل شناسایی و ضبط شده است. مردم مطمئن باشند همه راه ها برای بازگرداندن حق الناس و بیت المالی که بابک زنجانی از کشور خارج کرده، بررسی می شود و اگر شرایطی برای پرداخت بدهی وی وجود داشته باشد یک لحظه هم درنگ نمی کنیم.

وزیر دادگستری درباره پرونده خاوری نیز گفت: این متهم از کشور خارج شده ولی پرونده وی در حال رسیدگی است و در صورتیکه باز نگردد، به صورت غیابی محاکمه خواهد شد.

حجت‌الاسلام پورمحمدی درباره استفاده شرکت های لبنی از روغن پالم نیز بیان کرد: موضوع روغن پالم را ابتدا مسئولان دولتی عنوان کرده و هر کسی که مشخص شود از این روغن استفاده کرده معرفی می شود. ما از تولید محصولات ناسالم جلوگیری می کنیم.