پنتاگون:

نیازی به انتقال ایزیدی ها از کوهستان سنجار دیده نمی شود

آمریکا اروپا

وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد برای انتقال کردهای ایزیدی که برای در امان ماندن از حملات داعش به کوهستان سنجار پناه برده اند، عملیاتی انجام نمی دهد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) اجرای عملیات نجات ایزیدی ها از ارتفاعات سنجار واقع در شمال عراق را غیرمحتمل خواند. حمله تروریست های داعش به شهر سنجار موجب شده است بسیاری از ساکنان این شهر برای در امان ماندن از کشتار تروریست ها به این مناطق پناه ببرند.

پنتاگون با انتشار بیانیه ای اعلام کرد یگان های شناسایی ارتش آمریکا پس از حضور در محل به این نتیجه رسیده اند که شمار آوارگان ایزیدی در کوهستان سنجار کمتر از حد انتظار بوده و شرایط کسانی که در این مناطق هستند بهتر از گذشته است.

در ادامه این بیانه آمده است: با توجه به این موضوع، ضرورت انتقال این افراد به مناطق دیگر از بین رفته است. وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد با این وجود بالگردهای این کشور به رساندن آب و مواد غذایی به پناهجویان در این منطقه ادامه می دهد.

پیش از این "جان کری" وزیر امور خارجه آمریکا گفته بود واشنگتن فورا مسئله نجات عراقی های گرفتار در کوه های سنجار را بررسی می کند چرا که ضرورت نجات مردم از این منطقه را درک کرده است.

بنا بر اعلام سازمان ملل متحد حدود 20 تا 30 هزار نفر از اقلیت های عراقی که اغلب آنها ایزیدی و مسیحی هستند همچنان در کوه های سنجار محصور هستند.