نظرسنجی رییس جمهوری منتخب اندونزی برای تشکیل کابینه/ رقیب انتخاباتی در صدر آرا مردم

انتخابات,جوکووی

کوالالامپور – ایرنا – نتایج نظرسنجی رییس جمهور منتخب اندونزی برای تشکیل کابینه نشان می دهد که مردم ˈپرابائو سوبیانتوˈ رقیب ˈجوکو ویدودوˈ را به عنوان وزیر کشاورزی و یا وزیر دفاع دولت جدید اندونزی انتخاب کرده اند.

به گزارش ایرنا، از نتایج جالب این نظرسنجی دو هفته ای که تاکنون بیش از 109 هزار نفر در آن شرکت کرده اند و نتایج آن روز پنجشنبه در روزنامه ˈجاکارتا گلوبˈ منتشر شد، انتخاب ˈپرابائو سوبیانتوˈ تنها رقیب جوکو ویدودو در انتخابات ریاست جمهوری این کشور است که پاسخگویان خواستار انتخاب وی به عنوان وزیر کشاورزی و یا وزیر دفاع دولت جوکو ویدودو شده اند.

در این نظرسنجی نام سه نفر به عنوان گزینه انتخابی مردم ذکر شده که پاسخگویان می توانند یکی از آنها را انتخاب کنند و یا اینکه یک نفر را خود معرفی کنند.

این نظرسنجی نشان می دهد که بسیاری از گزینه های انتخابی از حامیان اصلی جوکو ویدودو و یا ˈیوسف کالاˈ معاون وی هستند، امری که می تواند موجب افزایش انتقادها علیه جوکو ویدودو شود.

وی پیش از این اعلام کرده بود در تشکیل کابینه به طور کامل از ائتلاف حامیان خود استفاده نخواهد کرد.

احزاب هوشیاری مردم، دموکراتیک ملی، بیداری ملی و اتحاد و عدالت اندونزی چهار حزبی هستند که با جوکو دیدودو ائتلاف تشکیل دادند.

جوکوی و یوسف کالا پیش از این اعلام کرده بودند نظرسنجی ها در انتخاب کابینه نقش زیادی ندارد و آنها گزینه های مورد نظر خود را برای کابینه اعلام می کنند.

تشکیل کابینه از نخستین مشکلاتی است که می تواند توان مدیریتی جوکووی را در ابتدای کار نشان دهد. وی پیش از این عنوان کرده بود بکارگیری مقامات ارشد کابینه وی فقط بر اساس توان مدیریتی و صلاحیت ها خواهد بود.

وزارتخانه های اقتصاد، امور خارجه، کشاورزی و تجارت از جمله پست های کلیدی هستند که تعیین یک فرد موثر می تواند در پیشبرد اهداف دولت جوکووی نقش موثری داشته باشد.

چهار حزب هوشیاری مردم، دموکراتیک ملی، بیداری ملی و اتحاد و عدالت اندونزی که در اتئلاف جوکووی حضور داشتند و مسیر دستیابی به کرسی ریاست جمهوری را برای وی هموار کردند اکنون به ازای حمایت های انجام شده خواستار مناصبی هستند که می تواند در ترکیب کابینه دولت جدید اندونزی نتایج ناخواسته ای برای رییس جمهوری جدید در پی داشته باشد.

آساق**241**1611
کد N444526