پایتخت پاکستان در سالروز استقلال این کشور امنیتی شد

روز استقلال,بحران سیاسی

اسلام آباد - ایرنا - با وجود سپری شدن یک ساعت و نیم از زمانی که مخالفان ˈنواز شریفˈ نخست وزیر پاکستان وعده آغاز برگزاری تظاهرات ضد دولتی داده بودند،(راس ساعت 10 صبح به وقت محلی)، خیابان های ˈاسلام آبادˈ در ˈسالروز استقلالˈ این کشور به شدت امنیتی ولی خالی از جمعیت است.

تا لحظه مخابره خبر هیچ گونه تجمع یا تظاهراتی در اسلام آباد آغاز نشده است. بیشتر مردم هم گویا ترجیح داده اند که بنابر شرایط نه چندان مساعد این شهر و نیز هشدارهای چند روز اخیر پلیس و نیروهای امنیتی، در خانه هایشان بمانند.

تنها تعدادی از شهروندان در برخی نقاط اسلام آباد با در دست داشتن پرچم این کشور، در گروه های کوچک و متفرق در حال برپایی جشن ˈروز استقلالˈ هستند.

هنوز مشخص نیست که آیا آرامش کنونی حاکم برفضای پایتخت در ساعات آینده پایدار خواهند ماند یا نه.

تمام مسیرهای اصلی ورودی به شهر اسلام آباد پایتخت پاکستان و همچنین مسیر بین اسلام آباد و شهر مجاور آن یعنی ˈراولپندیˈ از سوی نیروهای امنیتی مسدود شده است و نیروهای پلیس و سایر نیروهای مسلحی که برای حفظ امنیت پایتخت به خدمت گرفته شده اند، به هیچ کسی اجازده تردد از مسیرهایی را که ممنوع اعلام شده، نمی دهند.

با وجود اینکه امروز به عنوان سالروز استقلال، یک روز تعطیل رسمی در پاکستان محسوب می شود، اما بسیاری از افرادی که با توجه به شغل خود باید سر کار حاضر می شدند، با مشکل مواجه هستند و امکان رسیدن به محل کار خود را ندارند.

ˈعمران خانˈ از مخالفان نواز شریف دیروز در آخرین اظهار نظرهای خود قبل از روز استقلال، اعلام کرده بود که مصمم به برگزاری تظاهرات اعتراض آمیز در اسلام آباد است.

آساق*1*1723**1651
کد N444443