هم‌زمان با سفر پاپ فرانسیس به سئول؛

کره‌شمالی سه موشک کوتاه‌برد پرتاب کرد

وزارت دفاع کره‌جنوبی امروز (پنج‌شنبه) اعلام کرد، کمی پیش از رسیدن رهبر کاتولیک‌های جهان به سئول در چارچوب نخستین سفرش به آسیا، کره شمالی سه موشک کوتاه برد از ساحل شرقی‌اش پرتاب کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از خبرگزاری رویترز، یکی از مقامات وزارت دفاع کره‌جنوبی گفت: این راکت‌ها از سیستم‌های پرتاب موشک چند منظوره در شهر بندری وونسان کره‌شمالی پرتاب شده و پس از طی مسافت 220 کیلومتر در آب‌های شبه‌جزیره کره فرود آمد.

آخرین موشک 35 دقیقه پیش از رسیدن پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک‌های جهان در یکی از فرودگاه‌های سئول پرتاب شد.

این پرتاب‌های راکتی پیش از مانورهای نظامی کره‌جنوبی و آمریکا که قرار است روز دوشنبه آغاز شود، صورت گرفت.

سئول و واشنگتن می‌گویند، این مانورها در ذات دفاعی هستند اما کره‌شمالی بارها نسبت به این مانور اعتراض کرده و آن را تمرینی برای جنگ خطاب می‌کند.

کره‌شمالی آخرین موشک کوتاه‌برد خود را در اواخر ژوئیه سال جاری میلادی پرتاب کرد اما از آن پس بارها اعلام کرده که این پرتاب‌های راکتی به عنوان اقداماتی مقابله‌ای علیه چنین مانورهایی هستند.

رسانه دولتی کره‌شمالی روز جمعه در بیانیه‌ای گفت: با توجه به اینکه آمریکا و کره‌جنوبی به انجام مانورهای جنگ اتمی خود علیه ما ادامه می‌دهند، پیونگ‌یانگ اقدامات مقابله‌ای را که برای دفاع شخصی است، انجام می‌دهد که شامل پرتاب‌های موشکی، آزمایش‌های اتمی و دیگر برنامه‌هاست.

انتهای پیام

کد N444335