حمایت مرکل از اقدام نظامی آمریکا در عراق

صدراعظم آلمان از حملات آمریکا علیه تروریست‌های داعش در عراق حمایت کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان حملات آمریکا علیه تکفیری‌ها را «بسیار مهم» ارزیابی اما خاط نشان کرد آلمان قصد دارد فقط کمک‌های تجهیزاتی برای مبارزان کرد ارسال کند.

صدراعظم آلمان در مصاحبه‌ای با روزنامه زایتونگ گروپ تورینگن اعلام کرد: من اقدام نظامی را که باراک اوباما، رئیس‌جمهوری آمریکا برای عقب راندن تروریست‌ها در خصوص آن تصمیم‌گیری کرد، بسیار مهم تلقی می‌کنم.

به گفته مرکل، تردیدی وجود ندارد که داعش جنایاتی غیر قابل توصیف و بی‌رحمانه مرتکب می‌شود و صدها هزار تن از بیم آن در شرایطی فلاکت‌بار در جاده ها به راه افتاده‌اند.

مرکل با اشاره به موضوع جاسوسی که در روابط میان برلین و واشنگتن تنش ایجاد کرده است، افزود: به رغم اختلافات عمیق میان ما و آمریکا در ارتباط با دستگاه های اطلاعاتی آمریکا، من معتقدم شراکت ما با آمریکا درباره مشکلات جهانی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، صدراعظم آلمان درباره اقدام این کشور در عراق اعلام کرد: به موازات میلیون‌ها یورو کمک بشردوستانه، آلمان قصد دارد تجهیزات نظامی غیر مرگبار برای مقامات منطقه کردستان که در خط مقدم پیشروی داعش قرار دارند، تامین کند. این کمک ها تجهیزات پزشکی برای مبارزان، چادر، تجهیزات دید در شب، تجهیزات شناسایی مین و خودروهای شاسی بلند دودیفرانسیل را شامل می‌شود.

مرکل با تاکید بر این که دولت وی بر اصول سیاسی خود در زمینه فروش سلاح پایبند است، بر احتمالاتی که درباره تحویل مستقیم سلاح به مبارزان کرد وجود داشت، پایان داد.

انتهای پیام

کد N444154