ابراز نگرانی سازمان ملل از تجاوز وحشیانه داعش به زنان و کودکان در عراق

تجاوز

نیویورک - ایرنا- مقام های ارشد سازمان ملل با صدور بیانیه مشترکی، اقدامات خشونت آمیز و تجاوز وحشیانه گروه تروریستی داعش به زنان و دختران خردسال اقلیت های مذهبی در عراق را به شدت محکوم کرده و تلاش کشورهای منطقه و جهان برای نجات این قربانیان از زندان های داعش را خواستار شدند.

به گزارش ایرنا، «استفان دوجاریک» سخنگوی دبیرکل سازمان ملل این مطلب را در نشست مطبوعاتی روز چهارشنبه گفت.

وی افزود: «نیکولای ملادنوف» نماینده ویژه بان کی مون در عراق و «زینب هوا بانگورا» نماینده ویژه او در امور مربوط به خشونت های جنسی زمان جنگ، با صدور بیانیه مشترکی، رفتارهای وحشیانه گروه تروریستی داعش در تجاوز به زنان و کودکان خردسال اقلیت های مذهبی در عراق را به شدت محکوم کردند.

به گفته دوجاریک، مقام های سازمان ملل در روزهای اخیر گزارش های متعددی از ربوده و زندانی شدن زنان، دختران و پسران خردسال اقلیت های قومی و مذهبی از جمله ˈایزدی ها، مسیحیان، ترکمن ها و شباک هاˈ و تجاوز وحشیانه افراد این گروه، دریافت کرده اند.

وی به نقل از همین مقام ها افزود: تاکنون دستکم یک هزار و 500 تن از دختران و پسران مسیحی و فرقه ایزدی مورد تجاوز افراد این گروه قرار گرفته اند.

نیکولای ملادنوف و زینب بانگورا در بیانیه مشترک خود اقدامات وحشیانه این گروه را با شدیدترین لحنی محکوم کرده و از مسئولان کشورهای منطقه و جهان خواسته اند در تلاش های بین المللی برای نجات این قربانیان از زندان های داعش شرکت کنند.

اروپام-4-541 ** 2023
کد N444149