مقام روس: آمریکا تمام توان خود را برای بی اعتبار کردن روسیه به کار می گیرد

آمریکا

مسکو-ایرنا- معاون اول وزیر دفاع روسیه گفت: آمریکا از تمام امکانات خود در جنگ سیاسی با روسیه استفاده می کند.

به گزارش ایرنا، آناتولی آنتونف روز چهارشنبه در مصاحبه با روزنامه رسمی راسیسکایا گازتا ارگان دولت روسیه گفت: در این کارزار سیاسی آمریکا تمام امکانات خود را برای بی اعتبار کردن روسیه و مخدوش کردن وجهه آن در سطح جهانی بکار می گیرد.

وی، آخرین اقدام آمریکا در این راستا را ادعای مقامهای این کشور مبنی بر نقض پیمان کاهش موشک های کوتاه برد میان دو کشور عنوان کرد و گفت: این ادعاها با توجه به حوادث اوکراین علیه روسیه مطرح می شود.

معاون اول وزیر دفاع روسیه با بیان این که ادعاهای آمریکا در مورد پیمان کاهش موشک های کوتاه برد بی اساس است، اظهار داشت: برای ادامه مذاکرات با آمریکا در مسایل مختلف ازجمله مساله اجرای مفاد پیمان کاهش موشک های کوتاه برد آمادگی داریم.

آنتونف گفت: امیدواریم آمریکا اگر ادعایی علیه روسیه در مورد نقض این پیمان دارد بجای استفاده از اطلاعات شبکه های اجتماعی و تصاویر ماهواره ای تجاری شواهد و مدارک جدی ارائه کند.

یک مقام ارشد آمریکایی روز ششم مرداد ماه گذشته در گفتگو با خبرگزاری فرانسه با متهم کردن روسیه به نقض پیمان کاهش موشک های کوتاه برد گفت: آمریکا دریافته است که روسیه با آزمایش یک موشک کروز پرتاب شده از زمین ، پیمان سال 1987 در مورد کنترل تسلیحات را نقض کرده است .

به گفته وی باراک اوباما رئیس جمهوری امریکا در ارتباط با این مساله جدی نامه ای برای ولادیمیر پوتین همتای روس خود فرستاده است.

وی افزود: واشنگتن خود را برای مذاکره فوری دوجانبه با روسیه در سطح مقامات ارشد آماده می کند وکنگره و متحدان آمریکا نیز در جریان این مسئله قرار گرفته اند.

اروپام*5*391*518** 3404
کد N444113