فرمانده داعش از ترکیه تشکر کرد

تسنیم نوشت:

یکی از فرماندهان داعش می‌گوید که تا پیش از این بخش اعظم نیروهای انسانی و تسلیحات مورد استفاده این گروه تروریستی از مرزهای سوریه وارد شدند.
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم؛ یکی از فرماندهان گروه تروریستی تکفیری داعش در مصاحبه‌ای با واشنگتن پست گفت اگر داعش آنقدر قدرتمند بوده که توانسته‌ است بخش‌های بزرگی از سوریه و عراق را تسخیر کند، باید از ترکیه تشکر کرد.
این فرمانده 27 ساله که با عنوان ابو یوسف شناخته می‌شود و برای انجام این مصاحبه به شهر ریحانی در استان جنوبی حاتای رفته بود توضیح داد که نیروهای داعش بخش اعظمی از مواد مورد نیاز خود را از مرز ترکیه وارد می‌کرد.
وی گفت: "قبلا برخی از رزمندگان ما - حتی مقامات عالی‌رتبه دولت اسلامی - در بیمارستان‌های ترکیه درمان می‌شدند. و نیز، تعداد زیادی از رزمندگانی که به ما ملحق شدند و نیز تجهیزات و مواد مورد نیاز ما از طریق مردزهای ترکیه وارد می‌شدند."
"البته پس از حملات اخیر دولت ترکیه اتکا به مرزهای این کشور سخت‌تر شده است . جهادگراها اکنون دسترسی کافی به تسلیحات عراق دارند."
یوسف افزود: "سفر به ترکیه دیگر راحت نیست. من خودم مجبور شدم به صورت قاچاقی به اینجا بیایم، اما همانگونه که می‌توانید ببینید راه‌ها و روش‌های وجود دارند."

5252

کد N444076