پزشکیان انتقاد کرد:

مراکز سلامت ما کار سوپر مارکت انجام می دهند

سلامت,طرح تحول نظام سلامت

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم نظارت صحیح بر عملکرد مراکز بهداشتی و درمانی گفت: مراکز سلامت ما کار سوپر مارکت را انجام می دهند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه آذربایجان شرقی، مسعود پزشکیان در آیین بزرگداشت سالروز تاسیس بیمه سلامت اظهار کرد: باید هر مرکز درمانی در هر جایی تاسیس می شود همه امکانات درمانی را یکجا داشته و به بیمار خدمات مورد نیاز را ارایه دهد.

وی با انتقاد از عملکرد دولت نهم و دهم در حوزه بهداشت افزود: دولتی که ادعای عدالت داشت قانون را اجرا نکرد و کسی هم معترض نبود .

وی گفت: این دولت در اجرای قانون قابل مقایسه با دولت قبلی نیست و امروز شاهد توسعه مناسب بیمه‌ها و خدمات درمانی هستیم و امیدواریم این روند ادامه داشته باشد.

پزشکیان یادآور شد: در گذشته به اسم بیمه درمانی یک عده آدم بیچاره را آواره و مفلوک کردند، مرده مردم را از بیمارستان تحویل نمی‌دادند چون پول نداشتند .

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: رعایت عدالت در حوزه بهداشت و درمان باید در تمامی حوزه ها و سطوح مختلف یکسان صورت گیرد.

پزشکیان ادامه داد: آیا در تمام شهرستانها پوشش بیمه ای و مراکز خدمات درمانی به اندازه تبریز هست ؟ اگر نتوانیم امکانات درمانی را در سایر شهرها ایجاد کنیم، این چه عدالتی است؟

وی افزود: 69 درصد بیمه شدگان روستایی هستند ولی فقط 35 درصد سهم را به روستاییان می‌دهند یعنی سهم روستاییان را به شهرها می‌دهند.

انتهای پیام

کد N443389