در صحن مجلس اعلام شد:

تذکر کتبی به رئیس جمهور برای دریافت اطلاعات صحیح/ تذکر به وزیران نفت و صنعت برای کرسنت و قیمت خودرو

مجلس

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در تذکر کتبی به رئیس جمهور خواستار ارایه ساز و کار مناسب برای جلوگیری از ارایه اطلاعات غلط به بالاترین مقام اجرایی کشور شد.


به گزارش خبرنگار پارلمانی مهر، در پایان جلسه علنی روز سه شنبه مجلس شورای اسلامی تذکرات کتبی نمایندگان به مدیران اجرایی قرائت شد.


بر این اساس ابراهیم کارخانه با تذکری به رئیس جمهور بر لزوم نقدپذیری متواضعانه در مقابل نقد منطقی تاکید کرد.


محمد سلیمانی نماینده تهران در تذکری به رئیس جمهور خواستار تعیین ساز و کار مناسب برای جلوگیری از ارایه اطلاعات غلط و نادرست به وی شد.


مهدی زاهدی و نماینده مردم کرمان و رضا صابری نماینده مردم آبادشهر در تذکری به رئیس جمهور از عدم پرداخت شهریه دانشجویان پیام نور که تحت پوشش کمیته امداد هستند انتقاد کردند.


ایرج ندیمی نماینده مردم لاهیجان در تذکری به وزارت اطلاعات و وزارت کشور خواستار برنامه ریزی برای حل مشکل حاشیه نشینان کشور شد.


علاوه بر این محمدحسن آصفری نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی نیز در تذکری به وزیر آموزش و پرورش از عدم برگزاری آزمون استخدام معلمان پیش دبستانی انتقاد کرد.


محمدرضا پورابراهیمی نیز در تذکری به وزیر نفت از عدم اطلاع رسانی و عدم اتخاذ راهکار در مورد پرونده کرسنت انتقاد و در تذکری به وزیر صنعت، معدن و تجارت نیز از علت عدم موضع گیری وی و عدم اتخاذ تصمیم در راستای جلوگیری از افزایش قیمت خودرو گلایه کرد.


مهرداد لاهوتی نیز در تذکری به وزیر راه و شهرسازی خواستار لغو پرواز شرکت سپاهان ایر با توجه به حادثه اخیر شد.