رییس سازمان تعزیرات کل کشور:

آرزو داریم بازارمان به یک بازار اسلامی تبدیل شود

قيمت,خودرو,تعزيرات حكومتي,ميوه,بازار ميوه و تره‌بار

رییس سازمان تعزیرات کل کشور گفت: سازمان تعزیرات حکومتی در بحث تعیین قیمت حق ورود ندارد، البته ما آرزومندیم که بازارمان یک بازار اسلامی و بدون تخلف باشد.

رییس سازمان تعزیرات کل کشور گفت: سازمان تعزیرات حکومتی در بحث تعیین قیمت حق ورود ندارد، البته ما آرزومندیم که بازارمان یک بازار اسلامی و بدون تخلف باشد.

به گزارش خبرنگار حقوقی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، علی مژدهی‌پور اظهار کرد: قطعا در طول سال‌های اخیر به دلیل تحریم‌ها بازار با تغییر و نوسان قیمت مواجه شد به طوری که قیمت‌ها هفتگی تغییر می‌کرد.

وی ادامه داد: خدا رو شکر در این دولت با توجه به بحث ارتباطات بیرونی و مذاکرات هسته‌ای مسئولان دولت در تلاش هستند تا تحریم‌ها کم و یا برداشته شود.

رییس سازمان تعزیرات کل کشور خاطرنشان کرد: نظارت و بازرسی در واقع جزء وظایف ما نیست و آخرین حلقه از نظارت و بازرسی به سازمان تعزیرات حکومتی بر می‌گردد، در نتیجه در بحث تعیین قیمت و نظارت به بازار ما حق ورود نداریم.

مژدهی پور با بیان اینکه آرزو داریم بازار ما یک روز تبدیل به بازار اسلامی شود و ما تخلفی در بازارهایمان نداشته باشیم، گفت: یک زمانی ارزش ارز 1150 تومان بود و الان به سه هزار تومان رسیده که این موضوع خود به خود باعث شده همه کالاها حتی آنهایی که با ارز پایین وارد شده با ارز سه هزار تومانی به فروش برسد.

وی ضمن گلایه از وزارت بهداشت، ناجا، اصناف و بازرگانی که به وظایف خود آنچنان که باید عمل نکردند، افزود: برای مثال بازار شهرستانی را سازمان تعزیرات حکومتی ساماندهی کرد. همچنین در بازار مرکزی میوه و تره‌بار برای بهبود وضعیت در حال پیگیری مستمر هستیم که در خیلی از این پیگیری‌ها با تهدید، جوسازی و درگیری میان همکاران ما مواجه شدیم. در بازار میوه و تره‌بار سعی کردیم دلالی را کاهش دهیم؛ زیرا دلالان میوه حدود 30 تا 40 درصد از دلالی‌هایی که انجام می‌دهند سود می‌برند بنابراین ما فقط مرجع رسیدگی‌کننده و صادرکننده حکم هستیم.

رییس سازمان تعزیرات کل کشور گفت: سازمان تعزیرات حکومتی هر چقدر تلاش کند تا وقتی که مسئولان ذیربط کمک نکنند فایده‌ای ندارد.

مژدهی‌پور خاطرنشان کرد: در گذشته در بازار تجریش ما در قالب تذکر وارد شدیم و بعدها که این موضوع را بررسی کردیم متوجه شدیم که این تذکرات بسیار موثر بوده است. همچنین در حوزه خودرو پرونده‌هایی داشتیم که این پرونده‌ها منجر به جریمه صدها میلیارد تومانی متخلفان شد.

وی با اشاره به بحث بازرسی افتخاری، افزود: البته ما به این افراد بازرس نمی‌گوییم چون بازرس شدن در سازمان تعزیرات دارای مقدماتی است و از نظر ما اینها همان‌طور که وزیر دادگستری اعلام کردند ما را در جریان اخبار مردمی قرار می‌دهند و ما از منابع مردمی استفاده می‌کنیم.

انتهای پیام

کد N443075