نماینده بوکان در مجلس: دولت وارث مشکلاتی است که همت دلسوزان را می طلبد

نطق میان دستور,نماینده بوکان

تهران - ایرنا - نماینده مردم بوکان در مجلس شورای اسلامی گفت: دولت وارث مشکلاتی است که موفقیت آن همت همه دلسوزان و خادمان نظام را می طلبد.

به گزارش خبرنگارسیاسی ایرنا، «محمد قسیم عثمانی» در نطق میان دستور جلسه علنی امروز (چهارشنبه) مجلس شورای اسلامی افزود: اگر می خواهیم به وظیفه خود عمل کنیم باید با تاسی از رهبری، دولت را یاری دهیم که اگر دولت بر مشکلات فائق آمد ثمرات آن به مردم و نظام خواهد رسید و اگر ناموفق باشد مردم و نظام لطمه آن را خواهد دید.

وی گفت: امروز روز وحدت و همدلی است و روز آن است که همه سبقت گیرندگان از خط رهبری به خط رهبری بازگردند و همه عقب ماندگان از خط رهبری خود را به صراط مستقیم رهبری برسند چراکه در یک مسیر با محوریت رهبری می توان در مقابل تهدیدها ایستادگی کرد و کشور را از گزند دشمنان حفظ کرد.

نماینده مردم بوکان در مجلس اضافه کرد: نظام سلطه در پی آن است که همه کشورها را به اطاعت خود درآورده و به نسبت اطاعت پذیری به آنها امتیاز بدهد و تغییر حکومت ها و نظام های سیاسی را در کشورهای مختلف با این انگیزه می پذیرد و هدایت می کند که منافع خود را حداکثری کند.

این نماینده مجلس نهم افزود: بهترین حکومت از دیدگاه نظام سلطه آن است که بتواند با اطاعت بیشتر از سیاست ها و دستورات آمریکا، منافع مادی و سیاسی آن را حداکثر کند و در آن صورت دیگر مهم نیست حکومت آن کشور حقوق بشر را رعایت می کند یا خیر؟ دیگر مهم نیست بمب هسته ای دارد یا خیر؟ دیگر مهم نیست آزادی بیان در آن هست یا خیر؟

عثمانی گفت: در صورتی که حاکمیت یک کشور مبتنی بر منافع ملی خود و اطاعت پذیری از خداوند و دستورات الهی باشد دموکراسی آن به غیردموکراسی و رعایت حقوق بشر آن به عدم رعایت حقوق حقیقی بشر و آزادی بیان آن به عدم آزادی بیان و انرژی صلح آمیز هسته ای آن به انرژی غیرصلح آمیز توسط سیستم رسانه ای به خورد افکار عمومی دنیا داده می شود که انعکاس غیرواقعی است و توسط تور گسترده رسانه ای صهیونیستی صورت می گیرد.

وی یادآور شد: این واقعیت، نظام سلطه است و برای سلطه در هر کشوری و هر منطقه ای، گاهی باثبات این سلطه را تامین می کند و گاهی با بی ثباتی.

نماینده مردم بوکان در مجلس اضافه کرد: تنها کشوری که با جهان به آمریکایی ها کولی نداده است و زیر بار سلطه آمریکا نرفته و نخواهد رفت و به جای اطاعت از آمریکا و صهیونیست، اطاعت از فرامین الهی و منویات رهبری دینی خود را در دستور کار قرار داده، جمهوری اسلامی ایران است و ما به خود می بالیم که در سایه چتر چنین حکومتی قرار داریم و برای استمرار این نظام مقدس از هیچ کوششی فروگذار نخواهیم کرد.

عثمانی گفت: داعش یک ابزار در دست آمریکا و صهیونیست ها و نظام سکولار غربی است که جز نشان دادن چهره کریه و وارونه از اسلام ناب و اسلام رحمانیت و مهربانی، رسالت و هدف دیگری ندارد.

وی ادامه داد: داعش با تغذیه مالی و نظامی از وهابیون انحرافی و آمریکایی و تغذیه رسانه ای از جانب صهیونیست ها می خواهد با زیر سوال بردن اسلام در ذهن میلیون ها نفر انسان که دریچه ای از نور اسلام در سینه هایشان باز شده و موجب نگرانی شدید غرب و حاکمان آن شده است، زمینه گسترش دین اسلام را در جامعه بشری از بین ببرد.

نماینده مردم بوکان در مجلس با بیان اینکه آمریکایی ها از طرفی خود را از کانال های مشخص این گروه انحرافی تغذیه می کنند و از طرفی به صورت ظاهری اقدام به حمله هوایی می کنند، گفت: آنها برای تضعیف جایگاه اسلام در اذهان عمومی دنیا با واسطه، شرایط وحشی گری و نسل کشی را برای داعشی ها فراهم می کنند و اسم آن را به غلط حکومت اسلامی می گذارند و از آن طرف، برای ردگم کنی و نمایش یک چهره موجه از خود در اذهان عمومی دنیا به آن حمله هوایی می کنند که بگویند آمریکا با این جنایتکاران در جنگ است در حالی که داعش و آمریکایی ها یکی هستند و از یک ریشه اند.

عثمانی با بیان اینکه نظام سلطه، اسلام گریز است و مردم دنیا بر حسب فطرت انسانی خود اسلام پذیرند، گفت: نظام سلطه بر آن است که این اسلام پذیری و گرایش به اسلام را به نحوی ممانعت و منحرف کنند لذا در حوزه حکومتی خود به دروغ ادعا می کنند که مردم آزادند تا با این ژست خود را دموکرات و مردمی نشان دهند و از آن طرف در تلاشند که چهره داعشی به اسلام بدهند که مردمانشان به آن گرایش پیدا نکنند چون استقرار اسلام، پایه های ظلم و استبداد را خواهد لرزاند و درهم خواهد شکست.

وی با تاکید بر اینکه آمریکا به دنبال تنش و آشوب دیگری در افغانستان است و عراق را به مرکز تنش و آشوب تبدیل کرده است، افزود: آمریکا فشار بر مردم ایران را از طریق تحریم دنبال می کند و در مذاکرات هسته ای که نمایشی از مذاکره بیش نیست، هر روز بهانه ای در می آورد تا در این مذاکرات مردم را به این نتیجه برساند که از طریق سلطه رسانه صهیونیستی بگوید ایران از مذاکرات فراری است و ترک مذاکره کرده تا افکار عمومی دنیا را منحرف کرده و به قول خودشان زمینه را برای گزینه های دیگر روی میزشان آماده کنند.

نماینده مردم بوکان در مجلس گفت: نظام سلطه می خواهد اسلام پذیری را در دنیا منحرف کند. آنها ادعای آزادی مردم را می کنند اما تلاش می کنند چهره داعشی از اسلام بسازند چرا که استقرار اسلام پایه های سلطه را می شکند، آمریکا به دنبال تنش در عراق است. شرایطی که امروز در فلسطین و عراق شاهد آن هستیم و همچنین شرایط اقتصادی که به واسطه تحریم ها به کشور ما تحمیل شده است، قابل توجیه نیست.

عثمانی با تبریک روز خبرنگار نیز گفت: امیدواریم بتوانیم با افزایش امنیت شغلی آنها فاصله بین دولت و ملت را از بین رسانه ها تعدیل کنیم.

سیام**1058**1572
کد N443011