روسیه خواستار کمک آلمان برای امدادرسانی به شرق اوکراین شد

آلمان,اوکراین

مسکو- ایرنا- ˈسرگئی لاوروفˈ وزیر امور خارجه روسیه در گفتگوی تلفنی با ˈفرانک والتر اشتاین مایرˈ همتای آلمانی خود خواستار کمک برلین در مساله تامین امنیت کاروان کمک های انسانی روسیه در شرق اوکراین شد.

به گزارش ایرنا، وزارت امور خارجه روسیه روز چهارشنبه اعلام کرد: لاوروف و اشتاین مایر به تفصیل در مورد آخرین وضعیت اوکراین گفتگو و تبادل نظر کردند.

وزیر امور خارجه روسیه خاطرنشان کرد: ادامه بحران انسانی در مناطق جنوب و شرق اوکراین برای ساکنان این مناطق فاجعه بار خواهد بود.

وی در این ارتباط بر لزوم ارسال فوری کمک های انسانی به مناطق جنگ زده در اوکراین تاکید کرد.

لاوروف با یادآوری ارسال کاروان کمک های انسانی روسیه به مناطق شرق اوکراین تحت نظارت کمیته بین المللی صلیب سرخ اظهار داشت: هدف ما در حال حاضر رسیدن این کاروان به مناطق جنگ زده برای توزیع کالاها میان ساکنان این مناطق است.

وزیر امور خارجه روسیه همچنین خواستار استفاده از امکانات این کشور برای کمک به ماموریت امدادرسانی به ساکنان مناطق شرق اوکراین شد.

وزارت موقعیت های اضطراری روسیه روز سه شنبه کاروانی متشکل از 280 کامیون حامل 2 هزار تن محموله شامل مواد غذایی و دیگر اقلام مورد نیاز ساکنان مناطق جنگ زده به شرق اوکراین ارسال کرد.

این کاروان در حال حاضر از منطقه وارونژ به سوی بلگورود در غرب روسیه در حرکت است و انتظار می رود تا عصر امروز به مرز روسیه و اوکراین برسد.

اروپام*5*391*518**1485** 1583
کد N442832