ظریف: مذاکرات کارزار دشواری است/ دنیا تاکنون متوجه شده که ما حرف حق و حساب می زنیم

محمدجواد ظریف

وزیر امور خارجه با بیان اینکه مذاکرات کارزاری دشوار است، گفت: برای به نتیجه رسیدن مذاکرات هرگز از حقوقمان نمی‌گذریم.محمدجواد ظریف شامگاه سه‌شنبه در حاشیه همایش نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور در جمع خبرنگاران در جنوب استان تهران، در ارتباط با روند مذاکرات اظهار داشت: مذاکرات کارزار دشواری است که ما در آن وارد شده‌ایم.

وی با بیان اینکه ما تمام توانمان را به کار می‌بندیم تا مذاکرات به نتیجه مطلوبی برسد گفت: برای ما مهم این است که تاکنون دنیا متوجه شده است که ما حرف حق و حساب می‌زنیم و از روی منطق سخن می‌گوییم.

وزیر امور خارجه افزود: ما می‌خواهیم به نتیجه برسیم اما این به آن معنی نیست که برای رسیدن به نتیجه از حقوقمان بگذریم.

ظریف بیان داشت: معنای مذاکره کردن این است که شما با قدرت بایستید و با شجاعت حرف خودتان را بزنید و نگران این نباشید که می‌توانید حرفتان را بزنید.

وی ادامه داد: اگر قرار بود آمریکایی‌ها انتخاب‌های درستی بکنند که دنیا امروز خیلی بهتر از این بود.

ظریف در پاسخ به این خبرنگار در ارتباط با اینکه پس چرا نتوانستید ابوطالبی را به عنوان نماینده ایران به سازمان ملل بفرستید گفت: بحث نتوانستیم نیست این امر به دلیل این بود که آمریکایی‌ها برای ابوطالبی ویزا نمی‌دهند و این به قدرت چانه‌زنی ربطی ندارد.

وی عنوان کرد: اگر قرار بود آمریکایی‌ها دیدگاه ما را بپذیرند و یا ما دیدگاه آن‌ها را بپذیریم دنیا متفاوت می‌شد.

لازم به ذکر است شامگاه سه‌شنبه وزیر امور‌ خارجه به همراه سفرای جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور و جمعی از مسئولان وزارت امور خارجه با حضور در حرم مطهر بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران با آرمان‌های والای امام خمینی (ره) تجدید بیعت کردند.

کد N442778