نماینده ساری:

آنانی که 12 اسفند و 24 خرداد حماسه آفریدند دلسوزترین‌های انقلاب بودند

نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: به مردم مظلوم غزه و همه حامیان آنها در هر کجای این کره خاکی به سبب تحقیر رژیم منحوس و غاصب تبریک می‌گوییم و ما همه ایمان داریم سرانجام روزی آفتاب آزادی بر قدس شریف خواهد تابید.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دامادی طی نطق میان دستور خود در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی، خاطرنشان کرد: مردمی که به ما اعتماد کردند اینجا را خانه ملت می‌دانند و به قول امام مجلس عصاره ملت است نه خانه احزاب سیاسی که صرفا کشمکش‌های جناحی را در آن دنبال کنیم و مردم به ما امید بسته‌اند که گوشه‌ای از مشکلات عدیده‌شان را حل کنیم و یاورشان باشیم.

وی افزود: در این شرایط آیا ملت به تنگ آمده از بحران‌های اقتصادی و فشار کمرشکن قیمت‌ها و بیکاری فزآینده جوانان تحصیل‌کرده اولویت انتظارش از مجلس استیضاح وزیر علوم است؟ حمایت مقام معظم رهبری از دولت و تاکید ایشان بر همکاری با مجلس برای همه ما باید به معنای تلاش برای بازگرداندن امید به جامعه و خانواده‌های ایرانی باشد.

نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه همه ما دلواپس دستاوردهای انقلابیم، گفت: مردم می‌خواهند دلواپس دغدغه‌های آنها که یکی از مهم‌ترین آنها بیکاری جوانان‌شان و جبران خساران سال‌های گذشته است نیز باشیم و آنچه باید در شرایط فعلی برای دلواپسی و لرزش ایجاد کند نه متلک‌های سیاسی بلکه سفره‌های کوچک شده مردم است و باید سمت و سوی نگاه نگران ما به جوانان تحصیل‌کرده بیکار باشد و به بسیاری از مشکلاتی که کشور دچار آن شده است.

وی ادامه داد: باید نگران بود که فرصت کشور و اعتماد مردم بر اثر جدل‌های سیاسی سلب شود و رنگ ببازد و اینکه بیکاری به بحرانی تبدیل شود باید نگران بود. بیکاری به شعارهای تبلیغاتی آلوده شده است اما همچنان تازه است چرا که تغییری در شرایط آن ایجاد نمی‌شود و این سوال مطرح است که ما برای اشتغال چه کردیم و نظام بانکی ما برای متقاضیان وام خوداشتغالی چه کارهایی انجام داده و نتیجه چه بوده است. واقعیت آن این است که در همه این اقدام‌ها اصل مزیت نسبی دیده نشده است.

دامادی تصریح کرد: ما نگران مشکلات مختلف کشور هستیم. بر سر خرمای ایران چه آمده است و نخلستان‌های اروندکنار امروز چه وضعی دارند؟ حال فرش و زعفران ایرانی چگونه است؟ حال خاویار ایرانی که ملت تنها اسم آن را شنیده‌اند چگونه است؟ حال برنج مازندرانی، چای گیلانی و سیر همدانی چگونه است و شرایط صنعت گردشگری در کشور ما که یکی از غنی‌ترین کشورهای منطقه و جهان است به چه شکل است؟

نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی گفت: وضع اقتصادی امروز ناشی از مشکلات مختلفی است که یکی از آنها ناشی از فساد ایجاد شده از توزیع اعتبارات بانکی و رشد و ایجاد ده‌ها بانک و موسسه اعتباری است که بهترین شاخص فساد و ناکارآمدی تصمیمات اتخاذ شده است که نتیجه آن ایجاد صدها هزار میلیارد تومان دیون معوق بانکی است که عمده آن در اختیار افراد سفارش شده قرار گرفته است.

وی در پایان تصریح کرد: باور کنیم آنانی که در 12 اسفند و 24 خرداد آن حماسه بزرگ را رقم زدند معلمان حقیقی و دلسوزترین کسان نسبت به انقلاب بودند، نه آنهایی که صرفا ادعای دلواپسی دارند. جوانان تحصیل‌کرده این کشور ناتوان نیستند که اگر این‌چنین نبود حماسه نمی‌آفریدند، قرار بود آنان حماسه بیافرینند و ما فرصت.

انتهای پیام

کد N442723