فرماندار نیویورک دعوت فلسطینی‌ها را رد کرد

سفیر فلسطین در سازمان ملل از فرماندار نیویورک و قانونگذاران ارشد آمریکا که قرار است در چند روز آتی به اسرائیل سفر کنند، دعوت کرد تا از مناطق فلسطینی نیز دیدار کرده و با تمام طرفین جنگ نه فقط یک طرف، رو به رو شوند؛ دعوتی که مقامات آمریکایی آن را نپذیرفتند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، ریاض منصور، سفیر فلسطین در سازمان ملل در نامه‌ای خطاب به اندرو کومو، فرماندار نیویورک نوشت، سفر این هیات برای ابراز "همبستگی" با اسرائیل از عقیده اسرائیلی‌ها مبنی بر اینکه "حمله نظامیشان" به غزه عادلانه است، حمایت می‌کند.

ریاض منصور افزود: اقدام مسئولانه این است که از مردم فلسطین و رهبری آن‌ها نیز دیدار کرده و مستقیما شرایط این جنگ و خسارت‌های شدیدی را که به غیرنظامیان بی‌گناه فلسطین در سراسر این سرزمین اشغالی وارد کرده، مشاهده کنند. تازه‌ترین عملیات نظامی اسرائیل در غزه جان حدود 2000 فلسطینی را گرفته و به محاصره این منطقه ادامه داده و از همه جهت از جمله زمین، دریا، هوا و همچنین تامین آب و غذا، آن را متاثر کرده است.

وی ادامه داد: در پی این محاصره 43 درصد از فلسطینی‌های ساکن غزه بیکار، 57 درصد در ناامنیتی غذایی و 80 درصد وابسته به کمک‌های غذایی هستند. اگر 80 درصد از مردم نیویورک در آستانه قحطی در دستان یک قدرت اشغالگر باشند چه می‌کنید؟

این در حالی است که کومو پیش از سفر به اسرائیل به خبرنگاران گفت: ما این نامه را اواخر روز سه شنبه دریافت کردیم و فرصت رسیدگی به آن را نداریم. این هیات تنها به مدت 30 ساعت در اسرائیل خواهد بود. این سفر با هدف نشان دادن همبستگی با اسرائیل است و ما نیز قرار است همین اقدام را انجام دهیم. الان زمان بسیار بسیار دشواری برای اسرائیل محسوب می‌شود و ما می‌خواهیم به آن نشان دهیم که کنار آن‌ها هستیم.

شلدون سیلور، رئیس شورای نیویورک نیز به خبرنگاران گفت: فلسطینی‌ها از غیر نظامیان برای حفاظت از موشک‌هایشان استفاده می‌کنند و به همین دلیل تلفات غیرنظامی دارند!

در همین حال "دین اسکلوس"، یکی از رهبران سنای آمریکا حماس را به کشتار فلسطینی‌ها و اعزام کودکان به عنوان عاملان انتحاری متهم کرده و گفت: در حال حاضر قصد رفتن به غزه و دادن تضمین به حماس را ندارم.

انتهای پیام

کد N442642