به مناسبت هشتمین سالگرد جنگ 33 روزه

رییس مجلس:مقاومت تنها قدرتی است که می تواند در مقابل اسراییل بایستد

جنگ 33 روزه,علی لاریجانی

بیروت – ایرنا - « علی لاریجانی» رییس مجلس شورای اسلامی ، پیروزی حزب الله در جنگ تابستان سال 2006 در مقابل رژیم صهیونیستی را « پیروزی بزرگ در لبنان و منطقه» توصیف و تاکید کرد که مقاومت تنها قدرتی است که می تواند مقابل دشمن صهیونیستی بایستد.

به گزارش ایرنا، لاریجانی در گفت وگو با پایگاه خبری لبنانی « العهد» به مناسبت هشتمین سالگرد پیروزی مقاومت در جنگ تابستان 2006 معروف به جنگ 33 روزه، گفت که مقاومت یک سرمایه ارزشمند و بزرگ برای ملت لبنان است.

وی با بیان اینکه« تجاوز دشمن صهیونیستی در تابستان سال 2006 به لبنان،پیامدهایی مهم و خطیر در سطح منطقه داشته است »، افزود: روش های دفاعی حزب الله در مقابل تجاوز رژیم صهیونیستی و اداره خاص جنگ یک تحول منحصر بفردی را خلق کرد که منجر به تغییر در معادلات در منطقه شد.

رییس مجلس شورای اسلامی افزود: بویژه اینکه اسراییل که از دهه های گذشته تلاش می کرد تا به تنها قدرت در منطقه تبدیل شود در جنگ 33 روزه متحمل شکست سنگینی شد.

لاریجانی تاکید کرد: امروز هم تنها قدرتی که می تواند در مقابل دشمن صهیونیستی بایستد و معادلات را تغییر دهد، قدرت مقاومت است و با گفتار و اعلام مواضع گاه و بیگاه منطقه ای و بین المللی کاری پیش نمی رود.

وی اضافه کرد:بنابر تنها گزینه ای که می تواند موازنه قدرت وشرایط موجود را تعدیل کند،قدرت مقاومت، ایستادگی ، بازدارندگی و بهرمندی از روحیه بالای معنوی است.

رییس مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: قدرت مقاوت و تاثیر این روحیه بالا در جنگ 33 روزه و جنگ 8 روزه و جنگ کنونی درغزه تکرار و مشاهده شد.

لاریجانی تصریح کرد: در یکی از سفرهایم به اروپا در جریان تجاوز دشمن صهیونیستی به لبنان یک مقام اروپایی به من گفت که « ایهود اولمرت» نخست وزیر وقت رژیم صهیونیستی « به یک میت و جسد بی جان » تبدیل شده است.

وی افزود: همه تلاش ها و اقداماتی که رژیم صهیونیستی برای تبدیل شدن به بزرگترین قدرت در منطقه انجام داده بود ، شکست خورد و معادله به ضرر آن دگرگون شد.

رییس مجلس شورای اسلامی بر ضرورت بقا و ادامه تجربه های گذشته مقاومت و استفاده از آنها و افزایش کمک های بیشتر به آن تاکید کرد.

لاریجانی اظهارداشت: درست است که لبنان یک کشور کوچک است اما به پیروزی هایی دست یافته که بزرگترین کشورهای دنیا تاکنون نتوانسته اند نمونه آن را محقق کند، بنابراین مقاومت سرمایه ای بزرگ و ارزشمند برای ملت لبنان است.

خاورم ** 1324
کد N442579