سیدی رکنی: برخی در برابر تخلفات دولت قبل بر دهانشان مهر سکوت زدند

دولت,نقد و انتقاد,رانت

دبیرکل جبهه اصولگرایان اصلاح‌طلب با انتقاد از عملکرد مجلس شورای اسلامی در زمان دولت قبل اظهار کرد: متأسفانه در مجلس گذشته بسیاری از نمایندگان خود را مدیون دولت و دولتی‌ها می‌دانستند.

دبیرکل جبهه اصولگرایان اصلاح‌طلب با انتقاد از عملکرد مجلس شورای اسلامی در زمان دولت قبل اظهار کرد: متأسفانه در مجلس گذشته بسیاری از نمایندگان خود را مدیون دولت و دولتی‌ها می‌دانستند.

سیدعلی سیدی رکنی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، اظهار کرد: در دولت گذشته اقدامات بزرگ و خوبی صورت گرفت اما به موازات این اقدامات خوب و مفید، تخلفات آشکار بسیاری در حوزه‌های مختلف سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی انجام شد که هیچ‌کدام از آنها قابل اغماض نیست.

وی با بیان اینکه "ادعای برخی افراد در مورد اینکه در دولت یازدهم رانت‌های بسیاری وجود دارد"، اظهار کرد: گرچه می‌تواند محتمل باشد که در دولت فعلی نیز چنین اتفاق بیافتد، اما اینکه ما بخواهیم سیاست اعتدالگری را که طی یک سال گذشته در کشور بوجود آمده است از بین ببریم، به صلاح کشور و نظام و انقلاب اسلامی نیست.

این فعال سیاسی با اشاره به اینکه "رهبر انقلاب در یک سال گذشته بارها طی صحبت‌های خود از دولت تقدیر کرده‌اند"، گفت: اگر آقایان خود را بالاتر نمی‌دانند و نگاهشان نگاه ولایت‌مداری و ارزشمداری است، باید نگاه ولی فقیه را به عنوان نصب‌العین خود مدنظر بگیرند و تأییدات ایشان را به عنوان نقشه راه همکاری با دولت قرار دهند.

سیدی رکنی با اشاره به اهداف برخی افراد از هجمه به دولت، خاطرنشان کرد: قطعاً از میان هجمه‌هایی که علیه دولت می‌شود، عده‌ای هستند که دولت را نقد منصفانه می‌کنند. این عده برگرفته از اندیشه خدمت‌گذاری به نظام، اقدام به نقد دولت می‌کنند اما عده‌ای دیگر نیز هستند که با اندیشه‌های منبعث از منفعت‌خواهی و منافع گروهی و شخصی هجمه‌هایی وارد می‌کنند.

دبیرکل جبهه اصولگرایان اصلاح‌طلب در ادامه اظهار کرد: در سال‌های اخیر بسیاری بر خان نعمت نشستند و تاختند و حیف و میل‌های بسیاری انجام دادند و حال که احساس می‌کنند ممکن است خط و مشی اعتدال در تقابل با اندیشه‌های آنها قرار بگیرد، اینگونه عمل می‌کنند.

این فعال سیاسی همچنین به عملکرد قوای قضائیه و مقننه در دوره‌های گذشته اشاره کرد و گفت: گرچه اندیشه و احتمام جدی دستگاه قضا برای برقراری عدالت قابل تقدیر است اما انتقاداتی نیز بر این دستگاه وارد است. یکی از این انتقادات، کمبود نظارت بر عملکرد قضات و همچنین ورود افراد غیرمسئول و فشار آنها برای زیر سوال بردن استقلال قضات است.

وی اضافه کرد: این فضا و همچنین اندیشه غلطی که به نام مصلحت‌سنجی و حکمت‌سنجی در سال‌های گذشته مطرح بوده، موجب شده است که اقدامات ناخوشایند بسیاری در سال‌های اخیر به وقوع بپیوندد.

سیدی رکنی با بیان اینکه "در مجلس گذشته بسیاری از نمایندگان خود را مدیون دولت و دولتی‌ها می‌دانستند"، خاطرنشان کرد: طبیعی است در فضایی که انسان خود را وامدار یک مرکب بداند دیگر نمی‌تواند در جلوگیری از به وقوع پیوستن رانت‌های مختلف اقدامی انجام دهد. رفتار نمایندگان و جیره‌خواری برخی از دولت گذشته، چشم و گوش آنها را نسبت به تخلف و رانت‌های مختلف بست و بر دهانشان مهر سکوت زد.

این فعال سیاسی در پایان اظهار کرد: نقدی که بر مجلس گذشته و همچنین مجلس فعلی نیز وارد می‌شود این است که نمایندگان باید به راستی پرچم‌دار و مظهر عصاره ملت باشند و شأن مجلس را حفظ کنند.

انتهای پیام

کد N442453