پوتین به شبه جزیره کریمه می رود

شبه جزیره کریمه,ولادیمیر پوتین

تهران- ایرنا- کاخ کرملین روز چهارشنبه اعلام کرد رییس جمهوری روسیه امروز در سفری دو روزه به شبه جزیره کریمه می رود.

به گزارش خبرگزاری ایتارتاس از مسکو، دفتر اطلاع رسانی کاخ کرملین اعلام کرد اعضای شورای امنیت ملی فدراسیون روسیه نیز در این سفر پوتین را همراهی می کنند.

قرار است پوتین فردا پنجشنبه (23 مرداد) با اعضای مجلس نمایندگان روسیه نشستی در کریمه برگزار کند.

یک مقام اطلاع رسانی کاخ کرملین گفت:ˈ انتظار می رود رییس جمهوری با نمایندگان مجلس در مورد موضوعات مهم مرتبط با وضعیت فعلی کشور در شبه جزیره کریمه با صراحت گفت و گو کند.ˈ

بر اساس این گزارش قرار است در این نشست ˈدیمیتری مدودیفˈ نخست وزیر و رییس حزب روسیه متحد، ˈسرگئی ناریشکینˈ رییس مجلس دوما، سران همه احزاب و گروه های مجلس نمایندگان و وزرای دولت شرکت کنند.

غیر از این قرار است پوتین در کریمه با نخبگان این کشور در زمینه های فرهنگی دیدار و موضوعات مرتبط با پیوستن این منطقه را به روسیه مطرح کند. این دومین سفر پوتین به شبه جزیره کریمه بعد از پیوستن این منطقه به روسیه در ماه مارس (اسفند 1392) است.

در پی برکناری ˈویکتور یانوکوویچˈ رییس جمهوری پیشین اوکراین بعد از اعتراضات مردمی در ماه نوامبر گذشته (آذر 1392) به دلیل امضا نکردن توافق تجاری با اتحادیه اروپا و روی کار آمدن دولتی جدید در کی یف، شماری از جدایی طلبان در شبه جزیره کریمه خواستار پیوستن این منطقه به روسیه شدند. برگزاری همه پرسی از مردم آن در ماه مارس و رای 95 درصدی مثبت به پیوستن این منطقه به روسیه منجر شد.

اروپام**9157 **1561** 1337
کد N442402