تحقیق سازمان ملل درباره جنایات رژیم صهیونیستی از ماه آینده آغاز می شود

سازمان ملل

تهران - ایرنا - هیاتی که از سوی شورای حقوق بشر سازمان ملل مسوول تحقیق و تفحص درباره جنایات بشری رژیم صهیونیستی در غزه شده است، از ماه میلادی آینده فعالیت خود را در این منطقه آغاز می کند.

به گزارش خبرگزاری فلسطینی ˈمعاˈ، ˈابراهیم خریشهˈ نماینده فلسطین در سازمان ملل گفت که مسئولیت این تیم را ˈویلیام شاباسˈ بر عهده خواهد داشت.

وی افزود: ˈدودو دینˈ استاد حقوق و گزارشگر سابق سازمان ملل و یک عضو زن که جایگزین ˈامل علم الدینˈ شده است، دیگر اعضای این تیم سه نفره هستند.

خریشه اضافه کرد: تیمی متشکل از 7 یا 8 عضو به نمایندگی از کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل نیز با این هیات سه نفره همکاری خواهند کرد.

بنا بر اظهارات وی، هیات سازمان ملل از طریق مصر وارد غزه خواهد شد، اما به دلیل عدم همکاری اسراییل، امکان ورود آن ها به کرانه باختری و بیت المقدس وجود ندارد.

به گفته خریشه، هیات سازمان ملل گزارش فلسطینیان، فعالان و نهادهای حقوق بشر درباره جنایات جنگی رژیم صهیونیستی در کرانه باختری و نیز حملاتش به نوار غزه را استماع خواهند کرد.

از سوی دیگر تیم همراه آن ها نیز به بررسی همه موارد نقض حقوق بشر و قوانین بین المللی خواهند پرداخت که رژیم صهیونیستی از تاریخ 13 ژوئن (23 خرداد) 2014 در باریکه نوار غزه مرتکب شده است.

گزارش این هیات سپس تا ماه مارس (اسفند/فروردین) 2015 در اختیار شورای حقوق بشر سازمان ملل قرار خواهد گرفت.

از زمان آغاز حملات وحشیانه رژیم صهیونیستی در غزه تا کنون، یک هزار و 951 فلسطینی به شهادت رسیده اند.

در نتیجه این حملات همچنین بیش از 10 هزار نفر زخمی و ده ها هزار نفر دیگر نیز آواره شده اند.

خاورم**9156**7074**1275
کد N442295