مبارک امروز وکیل مدافع خودش است / آماده‌باش امنیتی در قاهره

مصر

منابع مصری اعلام کردند که حسنی مبارک برای نخستین بار جهت دفاع از خود علیه اتهام‌های مطرح شده در دادگاه صحبت می‌کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، روزنامه عربستانی عکاظ به نقل از منابع مسئول در مصر گزارش داد که حسنی مبارک، دیکتاتور پیشین مصر برای دفاع از خود در قبال اتهام‌های مطرح شده علیه خود در جلسه امروز (چهارشنبه) دادگاه صحبت می‌کند.

در این محاکمه که در رسانه‌ها به "محاکمه قرن" مشهور است حبیب عادلی وزیر کشور مبارک و شش تن از معاونانش و همچنین علاء و جمال مبارک به کشتار تظاهرکنندگان در جریان انقلاب 25 ژانویه متهم هستند.

از سوی دیگر، دستگاه امنیتی مصر اعلام کرد که از یک طرح تروریستی برای هدف قرار دادن تعدادی از موسسات وزارتی مهم از جمله وزارت کشور و ساختمان تلویزیون و تاسیسات زیرساختی همچون سازمان آب و فاضلاب و شرکت برق اطلاع یافته است که گروه اخوان المسلمین با همکاری اعضای گروه بیت‌المقدس درصدد اجرای آن همزمان با نخستین سالگرد متفرق کردن تحصن کنندگان میدان‌های رابعة العدویه و النهضه طی فردا هستند.

محمد ابراهیم، وزیر کشور مصر پیشتر نشستی را با معاونان خود و مسئولان امنیتی استان‌ها برگزار کرد که در این جلسه خواهان استقرار گسترده نیروهای امنیتی جهت مقابله با هرگونه تلاشی با هدف نقض قانون و حمله به تاسیسات دولتی و خصوصی شد.

در همین حال، دستگاه‌های امنیتی اعلام کردند که کاملا برای برقراری امنیت در روز پنجشنبه آماده هستند و یک طرح امنیتی برای برقراری امنیت در تمامی نهادهای دولتی و ایستگاه‌های مترو و راه‌آهن تهیه کرده‌اند.

انتهای پیام

کد N442290