ونزوئلا 12 تن محموله کمک‌های بشردوستانه به فلسطین ارسال کرد

منابع خبری در ونزوئلا از ارسال 12 تن محموله‌ کمک‌های بشردوستانه از این کشور به نوار غزه خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری شینهوا، الیاس خائوآ، وزیر امور خارجه ونزوئلا در فرودگاه بین‌المللی مایکیتیا گفت: این محموله شامل مواد غذایی، وسایل بهداشتی، البسه، کفش و لوازم بهداشتی شخصی است.

وی با اعلام اینکه 15 تن دیگر از محموله کمک‌های بشردوستانه احتمالا ظرف 48 ساعت آتی ارسال خواهد شد ادامه داد: مردم ونزوئلا می‌دانند که چگونه وظیفه بشردوستانه خود را در قبال مردم فلسطین انجام دهند.

این کمک‌ها ابتدا به مصر ارسال می‌شود که پیشنهاد همکاری برای ارسال کمک‌های بشردوستانه به غزه را داده است.

ریاض المالکی، همتای فلسطینی الیاس خائوآ نیز که در ونزوئلا به سر می‌برد، گفت: کاراکاس برادری خودش را با مردم فلسطین شان داده است. این کمک‌ها بیانگر اولویت‌های انقلاب بولیواری است.

وزیر امور خارجه ونزوئلا گفت، کشورهای عضو اتحادیه ملت‌های آمریکای جنوبی (اوناسور) به دنبال محکومیت حمله نظامی اسرائیل علیه غزه هستند که قریب به 2000 کشته و بیش از 10 هزار زخمی برجای گذاشت.

وی ادامه داد: در حال همکاری با چند تن از وزرای امور خارجه در منطقه هستیم تا بیانیه‌ای جدید را برای پایان دادن به این خشونت‌ها از جانب اسرائیل علیه جمعیت غیرنظامی غزه ارائه کنیم ودو طرف را بار دیگر بر سر میز مذاکره بدون قید و شرط به منظور دستیابی به راه حلی ساختاری بکشانیم.

انتهای پیام

کد N442177