ولایتی: ملت سوریه قله بحران را پشت سر گذاشته است

ولایتی

تهران- ایرنا- مشاور امور بین الملل رهبر معظم انقلاب با بیان اینکه پیش بینی ما این است که دولت و ملت سوریه قله بحران را پشت سر گذاشته و بتدریج آرامش به این کشور باز می گردد گفت: به نظر می رسد بیش از 50 درصد مشکلاتی که سوریه در اوج بحران با آن مواجه بود حل شده است.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا «علی اکبر ولایتی» عصر سه شنبه در دیدار جمعی از اقشار جامعه سوریه اظهار داشت: کشور و مردم سوریه دوست و برادر ما هستند و ما از مقاومت رییس جمهوری این کشور در برابر هجوم بیگانگان تقدیر می کنیم.

وی ادامه داد: البته این پایداری و مقاومت بدون حمایت ملت سوریه ممکن نبود.

رییس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام همچنین پیروزی های پیاپی مردم سوریه علیه دشمنان این کشور را تبریک گفت و اظهار امیدواری کرد که باقی مانده مشکلات مردم این کشور نیز برطرف و مردم با توانمندی خود بتوانند کشورشان را بازسازی کنند و همچنان محکم و مقتدر به حیات سیاسی خود با پشتکار ادامه دهند.

ولایتی افزود: ایران، عراق، سوریه، لبنان و فلسطین حلقه های زنجیره ای مقاومت در برابر صهیونیست ها هستند و مخالفت با سوریه تنها مخالفت با این کشور نیست بلکه مخالفت با عراق، لبنان و فلسطین نیز می باشد.

وی ادامه داد: گاهی همزمان به این نقاط تهاجم می کنند و اگر مقاومت و همبستگی بین این کشورها نبود تا به حال زنجیره مقاومت از بین رفته بود.

مشاور رهبر معظم انقلاب در پاسخ به سوالی درباره وظایف این مرکز تحقیقاتی گفت: این مرکز زیر نظر مجمع تشخیص مصلحت نظام است که سیاست کلی نظام را ترسیم می کند؛ بر اساس قانون اساسی سیاست های کلی نظام در اختیار رهبر معظم انقلاب است.

ولایتی افزود: مرکز تحقیقات استراتژیک در تمامی حوزه های حکومتداری از جمله سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، علمی و اجتماعی اقدامات پژوهشی را انجام می دهد.

وی ادامه داد: مرکز تحقیقات استراتژیک در واقع یک مرکز مادر برای اقدامات پژوهشی در کشور است.

این خبر در حال تکمیل است...

سیام**9254**1449
کد N441725