کاروان بین المللی کشتی های امدادرسانی تا پایان سال 2014 به غزه اعزام می شوند

کاروان کشتی های امدادرسانی,فلسطین

تهران – ایرنا – ائتلافی از کنشگران هوادار فلسطین روز سه شنبه اعلام کردند: کاروانی از کشتی ها را برای شکستن محاصره رژیم صهیونیستی بر غزه تا پایان سال 2014 به سوی این سرزمین فلسطینی اعزام خواهند کرد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از استانبول، اعزام این کاروان 4 سال پس از حمله نیروهای ویژه ارتش رژیم صهیونیستی به کاروان کشتی های کمک رسانی به این سرزمین فلسطینی صورت می گیرد که 10 کشته برجاگذاشت.

ائتلاف کاروان آزادی که شامل کنشگرانی از دستکم 10 کشور جهان است، در نشست مطبوعاتی استانبول ترکیه اعلام کردند که این کاروان در سال جاری میلادی، راهی نوار غزه می شود.

سازمان امدادرسانی بنیاد امداد انساندوستانه (آی اچ اچ) ترکیه حامی اعزام نخستین کاروان کشتی های حامل کمک های انساندوستانه به غزه بود که در سال 2010 هدف تهاجم نظامی رژیم صهیونیستی قرار گرفت.

این گروه هنوز تاریخ دقیق اعزام این کاروان یا شمار تقریبی کشتی ها یا افرادی را که در این برنامه شرکت خواهند داشت، اعلام نکرده است.

آی اچ اچ یکی از اعضا این ائتلاف است که شامل گروه هایی از یونان، نروژ و سوئد می شود.

بر اساس این بیانیه، کشتی های این کاروان به طور همزمان از بندرهای مختلف جهان با کمک های انساندوستانه و همچنین محصولات تجاری فلسطینیان به سوی سرزمین غزه حرکت خواهند کرد.

به گفته ˈایهاب لطیفˈ کنشگر کانادایی، هدف از تشکیل این کاروان این است که نشان دهد که جامعه بین المللی در هنگامی که حملات بر شهروندان غیرنظامی و جنایت علیه بشریت رخ می دهد، نمی تواند بنشیند و این اقدامات را نادیده بگیرد.

به گفته وی، این ائتلاف از حمایت هیچ دولتی و هیچ حمایت نظامی برخوردار نخواهد بود.

رژیم صهیونیستی از سال 2007 محاصره همه جانبه دریایی، هوایی و زمینی را بر نوار غزه به بهانه جلوگیری از رسیدن سلاح به رزمندگان مقاومت فلسطین، اعمال کرده است.

حمله سال 2010 کماندوهای رژیم صهیونیستی در آب های بین المللی بر کشتی ˈماوی مرمرهˈ که با پرچم ترکیه در این کاروان شرکت داشت، موجب محکومیت گسترده جهانی علیه این رژیم شد.

خاورم**1486**1010
کد N441655