غیبت مقامات احزاب اپوزیسیون در مراسم خداحافظی عبدالله گل

آمریکا اروپا

21/05/1393 17:51

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شبکه الجزیره، سران احزاب "جمهوری خلق" (CHP)، "حرکت ملی" (MHP) و "صلح و دمکراسی" (HDP) غایبان اصلی مراسم خداحافظی رئیس جمهوری ترکیه خواهند بود. بر این اساس انتظار نمی رود مقامات این احزاب در مراسم مذکور که روز بیست و هشتم آگوست (ششم شهریور) در کاخ ریاست جمهوری ترکیه موسوم به چانکایا برگزار می شود حضور یابند.

عبدالله گل پیشتر اعلام کرده است امشب میزبان اعضای دولت خواهد بود، در این دیدار علاوه بر نخست وزیر و اعضای کابینه، سران احزاب اپوزیسیون نیز دعوت شده اند. با این حال گزارش ها از حضور نیافتن "کمال قلیچدار اوغلو" رهبر CHP در این نشست حکایت دارد. گمانه زنی ها همچنین حاکی است "دولت باهچه لی" رهبر MHP نیز قصد شرکت در این ضیافت را ندارد.

در این میان منابع نزدیک به "صلاح الدین دمیرتاش" رهبر HDP که یکی از سه نامزد حاضر در انتخابات ریاست جمهوری ترکیه بود گفته اند وی نیز از غائبان این مراسم است. گفتنی است پس از اعلام نتایج نهایی انتخابات ریاست جمهوری ترکیه، سران اپوزیسیون این کشور با اعلام این که برای انتخاب مردم احترام قائل هستند، از ناعادلانه بودن شرایط تبلیغات انتخاباتی و استفاده ستاد اردوغان از موقعیت ویژه وی به عنوان نخست وزیر به شدت انتقاد کردند.