طلا مطرح کرد:

فرار رو به جلو؛ برداشتی دیگر از اظهارات رییس‌جمهور

طلا,رييس‌جمهور

نماینده مردم تهران در مجلس با اشاره به سخنان اخیر رییس جمهور گفت: بررسی لحن آقای روحانی و چهره اطرافیان ایشان این نظریه را تقویت می‌کند که این سخنان تند دارای عقبه برنامه‌ریزی شده است.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) ،حسین طلا در جمع خبرنگاران افزود: در حالی که چند وقتی است منتقدان دولت چه در بخش سیاست خارجی و چه در بحث اقتصادی به جای انتقاد، سکوت کرده‌اند تا فرصت بیشتر برای فعالیت موثر دولت در حوزه‌های مختلف فراهم شود جناب آقای روحانی دیروز در جلسه‌ای به شدیدترین وجه به منتقدان سیاست خارجی دولت انتقاد کرد و با خطابی تعجب‌برانگیز آنها را به جهنم حواله داد.

وی ادامه داد: این اظهارات در زمانی که کمترین انتقادها، البته نه از روی موافقت بلکه برای کمک به سیاست‌های دولت در کشور حکم‌فرماست بسیار عجیب و حتی غیرقابل تصور است. این تعجب زمانی بیشتر می‌شود که بررسی لحن آقای روحانی و چهره اطرافیان ایشان در زمان سخنرانی مذکور این احتمال را کاهش می‌دهد که صحبت‌های ایشان احساسی و از روی عصبانیت آنی باشد و این نظریه را تقویت می‌کند که این سخنان تند دارای عقبه برنامه ریزی شده است.

نماینده مرده تهران در مجلس خاطرنشان کرد: حال سوال اینجاست که چه جریان و فکری باعث این می‌شود که رئیس‌جمهوری که با شعار انتقادپذیری و تعامل رای آورده است بخواهد تمام شعارهای خود را زیر پا بگذارد و به کسانی که در حوزه سیاست خارجی دولت منتقدند صفت بزدل سیاسی بدهد.

طلا همچنین با بیان این‌که در این خصوص می‌توان چند احتمال را مورد بررسی قرار داد، ابراز عقیده کرد: اول این‌که مذاکرات هسته‌ای آن‌گونه که جناب روحانی به آن خوشبین بودند پیش نرفته است از این رو ایشان به دنبال کسانی می‌گردند که این عدم موفقیت احتمالی را بر آنان خراب کند، همچنین با توجه به این‌که دولت در خصوص مهار تورم، کشور را با رکود غیرقابل تصوری مواجه کرده است و صحت این امر خود باعث تغییر سیستم دولت در حوزه اقتصادی شده است، آقای روحانی به دنبال آن است که با فرار به جلو و حمله به منتقدان توافق ژنو به امید پاسخ آنها ادامه این تک و پاتک‌ها بار روانی رکود اقتصادی در کشور را در افکار عمومی کمرنگ کنند و به اصطلاح ریل افکار عمومی را از مسائل اقتصادی به هیاهوی سیاسی منتقل کنند و همچنین در این هیاهو مانع از انتقاد منتقدان به سیاست جدید اقتصادی تیم دولت شود. احتمال آخر این است که با توجه به نزدیکی انتخابات مجلس دولت سعی در ایجاد فضایی دارد که تمام مشکلات کشور را بر گردن عده‌ای انداخته تا بتواند همانطور که در انتخابات سال 92 به این شکل رای آورد باز هم در فضای تخریب حریف جهت انتخابات مجلس را عوض کند.

وی در پایان اظهار کرد: در هر صورت چه این سخنرانی از روی احساسات باشد و چه یک رفتار سیاسی، رییس جمهور در قانون اساسی شخص دوم مملکت است و بر خود واجب میدانیم احترام این جایگاه را حفظ کنیم ،اما انتظار آن است که ریاست محترم جمهور ادبیاتی فاخر و در شان فرهنگ ایرانی اسلامی بر زبان جاری نمایند.

انتهای پیام

کد N441569