راهپیمایی کودکان رام الله در اعلام همبستگی و همدردی با کودکان غزه

رام الله

تهران- ایرنا- صدها تن از کودکان شهر رام الله در کرانه باختری روز سه شنبه در همبستگی با کودکان غزه و علیه حملات وحشیانه رژیم صهیونیستی در غزه راهپیمایی کردند.

به گزارش پایگاه خبری دیلی استار لبنان، این تظاهرات با هدف اعلام همبستگی کودکان در شهر رام الله با کودکان بی دفاع و مظلوم غزه برگزار شد که با حملات وحشیانه صهیونیستها روبه رو هستند. حملات رژیم صیهونیستی به غزه تاکنون منجر به شهادت صدها کودک شده است.

این کودکان به همراه سازماندهندگان این تظاهرات به سوی دفتر سازمان ملل در رام الله حرکت کردند.

این کودکان از سازمان های بین المللی خواستند تا از کودکان غزه در برابر ˈماشین کشتار و نابودیˈ رژیم صهیونیستی حفاظت کنند.

برخی از این کودکان پیراهن هایی به تن داشتند که بر روی آنها اسامی کودکانی که در حملات اخیر رژیم صهیونیستی شهید شده اند، نوشته شده بود.

یکی از سازماندهندگان این تظاهرات به خبرگزاری آناتولی ترکیه گفت: این تظاهرات پیامی برای سازمان ملل است. کودکان فلسطینی این حق را دارند که همانند دیگر کودکان جهان زندگی کنند. اسرائیلی ها کودکان در غزه را نیز هدف قرار می دهند.

یکی از کودکان شرکت کننده در این تظاهرات نیز گفت: این حق ماست که همانند دیگر کودکان جهان زندگی کنیم و توسط حملات هوایی هدف قرار نگیریم. جامعه جهانی باید جلوی اسرائیل را در کشتار کودکان فلسطینی بگیرد.

سازماندهندگان در این تظاهرات همچنین نامه ای را به دفتر سازمان ملل در رام الله تقدیم کردند تا به بان کی مون دبیرکل سازمان ملل داده شود.

در تهاجم صهیونیست ها به نوار غزه حدود 2 هزار فلسطینی شهید و هزاران نفر زخمی و آواره شده اند.

رسانام**9234**1010
کد N441430