مک کین: داعش برای آمریکا تهدید و برای جهان مشکل زا است

داعش,آمریکا

کوالالامپور- ایرنا - ˈجان مک کینˈ سناتور جمهوری خواه آمریکایی که معتقد است ˈباراک اوباماˈ رییس جمهور این کشور درک درستی از تهدید داعش ندارد روز سه شنبه در جاکارتا گفت که این گروه تروریستی تهدیدی برای ایالات متحده و مشکل جدی برای دیگر کشورهای جهان است.

به گزارش ایرنا، وی که در سفر گروهی از اعضای دو حزب کنگره آمریکا به جنوب شرق آسیا در جاکارتا بسر می برد از اندونزی خواست نقش مهمی برای ممانعت از گسترش تفکرات گروه تروریستی داعش ایفا کند.

مک کین پس از دیدار با رییس جمهور اندونزی به خبرنگاران گفت که با ˈسوسیلو بامبانگ یودهویونوˈ در خصوص مقابله با این گروه تروریستی و تکفیری و وضعیت منطقه جنوب شرق آسیا و انتخابات اندونزی رایزنی کرده است.

این سناتور از حزب جمهوری خواه آمریکا گفت که اندونزی می تواند نقش مهمی برای ممانعت از گسترش تفکرات گروه تروریستی داعش ایفا کند.

وی گفت که داعش تهدیدی برای ایالات متحده و مشکل جدی برای دیگر کشورهای جهان است، اما سخنی از این که چرا کاخ سفید از تشکیل گروه تروریستی داعش در گذشته پشتیبانی کرده است نزد.

ˈهیلاری کلینتونˈ وزیر خارجه اسبق آمریکا در کتاب خاطراتش به تشکیل داعش و حمایت از آن توسط دولت آمریکا اشاره کرده است.

جان مک کین گفت که جوانانی از آمریکا، اروپا و اندونزی با سفر به سوریه تحت تاثیر تفکرات گروه تروریستی داعش قرار گرفته اند و بازگشت آنها تهدید است.

وی گفت که گروه تروریستی داعش با تصرف مناطقی از سوریه به یک سازمان تروریستی قوی با بسیاری از سخت افزارهای نظامی تبدیل شده است.

به اعتقاد این سناتور از حزب جمهوری خواه آمریکا، همه کشورهای جهان در خصوص تهدید بودن گروه تروریستی داعش نقطه نظر مشابه دارند و این اشتراک دیدگاه می تواند به جلوگیری از گسترش تفکرات این گروه تروریستی کمک کند.

مک کین پیش از این گفته بود رییس جمهور آمریکا هدف خود را از حملات هوایی به داعش نجات جان مشاوران نظامی آمریکایی مستقر در عراق بیان کرده است و نه توقف جنگ یا پیشروی های بیشتر داعش، به یقین رییس جمهوری آمریکا نمی داند که این گروه تنها تهدیدی برای سربازان آمریکایی یا حتی عراق و کردستان نیست، بلکه تهدیدی برای کل آمریکاست.

براساس گزارش تارنمای روزنامه ˈرپوبلیکاˈ اندونزی نشست یک ساعته رییس جمهور این کشور و این سناتور آمریکایی در جاکارتا در پشت درهای بسته برگزار شده است.

آساق**1611
کد N441338