مدیرعامل بنیاد تعاون زندانیان:

به مددجویان شاغل 15 میلیارد تومان حقوق و دستمزد تعلق گرفت

زندان

مدیرعامل بنیاد تعاون زندانیان گفت: 15 میلیارد تومان حقوق و دستمزد به مددجویان شاغل بنیاد تعاون زندانیان پرداخت شده است.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، رحیم مطهرنژاد گفت: مددجویان پس از کسب مهارت و اخذ گواهینامه فنی و حرفه‌ای در گروه کارخانجات بنیاد (حامی) مشغول به کار می‌شوند و در قبال فعالیت‌های تولیدی دستمزد دریافت می‌کنند.

وی افزود: در سال 92 بالغ بر 15 میلیارد تومان حقوق و دستمزد به مددجویان شاغل در کارگاه‌ها و کارخانجات بنیاد پرداخت شده است.

مطهرنژاد خاطرنشان کرد: از مبالغ پرداختی 50 درصد از حقوق و دستمزد به خانواده مددجویان که در معرض آسیب‌های اجتماعی و درگیر مشکلات معیشتی هستند پرداخت می‌شود، 25 درصد به خود مددجویان برای خرید از فروشگاه‌های حامی در داخل زندان‌ها، 5 درصد به عنوان بیمه عمر و حادثه و 20 درصد الباقی به صورت پس انداز ذخیره و پس از آزادی به مددجویان پرداخت می‌شود تا به عنوان سرمایه‌ای برای اشتغال پس از آزادی استفاده کنند.

مدیرعامل بنیاد تعاون زندانیان با اشاره به اینکه هدف اصلی اشتغال مددجویان صرفاً پرداخت حقوق و دستمزد نیست، تاکید کرد: هدف اصلی تغییر رفتار مددجویان در کنار اقدامات اصلاحی و تربیتی است. بسیاری از مددجویان هیچ حرفه و شغلی نداشته و این یکی از مهم‌ترین عوامل بزهکاری و گرفتاری آن‌ها است. از این رو هدف اصلی بنیاد تعاون ایجاد شرایط مناسب برای مهارت آموزی مددجویان و اشتغال آنان در دوران محکومیت است تا پس از آزادی زندگی و شغل شرافتمندانه‌ای داشته باشند.

مطهرنژاد خاطرنشان کرد: خیرین و صاحبان صنایع و مشاغل که همواره در خصوص آزادی مددجویان پیش قدم هستند در خصوص اشتغال مددجویان در دوران محکومیت و پس از آزادی نیز ما را یاری دهند و با ایجاد شغل برای مددجویان علاوه بر اجر معنوی به فعالیت‌های اقتصادی مولد هم کمک کنند.

بر اساس آمار ارائه شده بازگشت مددجویانی که در دوران محکومیت به مهارت آموزی و اشتغال مشغول بوده‌اند و پس از آزادی اشتغال آن‌ها مدیریت شده، تا 10 برابر از ورودشان به زندان کاسته شده است.

انتهای پیام

کد N441316