یک مدرس حوزه:

غفلت مبلغان در اشاعه فرهنگ دینی، دین‌گریزی جوانان را به‌دنبال دارد

حوزه علميه,دين,حوزه,جوانان

یک مدرس حوزه علمیه ماکو گفت: دین‌گریزی نسل جوان مهم‌ترین پیامد تبلیغ غیراصولی مفاهیم دینی در جامعه است که روحانیون باید بر آن دقت نظر بیشتری داشته باشند.

یک مدرس حوزه علمیه ماکو گفت: دین‌گریزی نسل جوان مهم‌ترین پیامد تبلیغ غیراصولی مفاهیم دینی در جامعه است که روحانیون باید بر آن دقت نظر بیشتری داشته باشند.

حجت‌الاسلام سیامک جعفر‌زاده، در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه آذربایجان غربی، اظهار کرد: غفلت مبلغان در اشاعه فرهنگ دینی در عصر حاضر سبب دل‌زدگی و دین‌گریزی افراد جامعه به‌ویژه جوانان می‌شود.

وی افزود: تداوم این امر در بلندمدت آسیب‌های جبران‌ناپذیری بر پیکر جامعه روحانیت وارد می‌سازد و چهره مبلغان دینی را در اذهان عمومی مخدوش می‌سازد.

به گفته این استاد حوزه، مبلغان و روحانیون در ترویج مفاهیم و مضامین قرآنی باید به اصول مخاطب‌شناسی روز احاطه داشته باشند و در برخورد با افراد از ابزارها و راهکارهای متناسب با ویژگی‌های شخصیتی هر فرد استفاده کنند.

وی در ادامه به آیه «تَأْمُرُونَ النَّاسَ بِالْبِرِّ وَتَنسَوْنَ أَنفُسَکُمْ وَأَنتُمْ تَتْلُونَ الْکِتَابَ أَفَلاَ تَعْقِلُونَ» سوره مبارکه توبه اشاره و اظهار کرد: خداوند در این آیه می‌فرماید: آیا مردم را به نیکی و ایمان به پیامبری که صفات او آشکارا در تورات آمده دعوت می‌کنید، اما خودتان را فراموش می‌کنید با اینکه شما خودتان کتاب آسمانی را می‏‌خوانید، آیا هیچ فکر نمی‌‏کنید.

این استاد حوزه گفت: مبلغان دینی برای تبلیغ صحیح اصول اعتقادی باید به رسالت سنگین خود درباره نشر صحیح آموزه‌های دینی در جامعه معرفت کامل داشته باشند و در انجام هر‌چه بهتر این رسالت الهی از توان علمی و معرفتی خود بهره گیرند.

جعفر‌زاده اظهار کرد: مبلغان دینی به‌عنوان پیش‌قراولان اشاعه مبانی اصیل اسلامی در عصر حاضر خود پرچم‌داران عمل به معارف و آموزه‌های دینی باشند و علاوه بر استفاده از فن پند و موعظه با عمل به احکام و معارف دینی به‌صورت عینی به ترویج ارزش‌ها و باورهای اسلامی بپردازند.

انتهای پیام

کد N441243