حذف نام مشرف از لیست افراد ممنوع الخروج/ رهبر حزب جمعیت علمای اسلام پاکستان معرفی شد

آسیا اقیانوسیه

تصمیم اسلام آباد برای حذف نام مشرف از لیست افراد ممنوع الخروج و انتخاب مولانا فضل‌ الرحمن به عنوان رهبر حزب جمعیت علمای اسلام پاکستان از جمله تحولات این کشور به شمار می رود.

به گزارش خبرگزاری مهر، نیشن در گزارشی تحت عنوان رئیس جمهوری سابق در آستانه خروج از پاکستان از تصمیم این کشور برای حذف نام پرویز مشرف از لیست افراد ممنوع الخروج و رفع موانع قانونی در این زمینه خبر داد.

منابع پاکستانی همچنین با اشاره به درخواست دولت از تیم قضایی برای تدوین پیش‌ نویس طرحی در این زمینه در شرایط اضطراری در دیوان عالی کشور گزارش دادند که دولت در پی صدور مجوز خروج مشرف از کشور تا 20 آگوست است.

در همین رابطه "رجا ظفر الحق" رئیس حزب مسلم لیگ شاخه نواز شریف از صدور اجازه خروج پرویز مشرف به خاطر فشار و بحران سیاسی کشور خبر داد که این موضوع یکی از اهداف تظاهرات 14 آگوست است.

عمران خان رهبر حزب تحریک انصاف پاکستان نیز ضمن رد پیشنهاد مذاکره با نواز شریف، مذاکرات با دولت درباره موضوعات مختلف از جمله بازشماری آرا در 10 حوزه انتخاباتی را تنها پس از برگزاری راهپیمایی 14 آگوست (23 مرداد) میسر خوانده است.

وی با اشاره به تلاشهای ناکام دولت پاکستان برای خفه کردن دموکراسی و بهره‌ برداری از موضوع امنیت ملی برای اهداف سیاسی تحریم کنفرانس امنیت ملی در شنبه گذشته از سوی حزب تحریک انصاف را کاملا درست خوانده است.

روزنامه داون نیز از انتخاب مولانا فضل‌ الرحمن به عنوان رهبر حزب جمعیت علمای اسلام پاکستان برای چهارمین دوره 3 ساله در پی انصراف "مولانا محمد خان شیرانی" رهبر ارشد حزب جمعیت علمای اسلام پاکستان از نامزدی خود خبر داد.

در انتخاباتی که در شورای عمومی جمعیت علمای اسلام شاخه فضل در دبیرخانه استانی خیبرپختونخوا برگزار شد و 500 عضو شورا در این انتخابات شرکت داشتند، مولانا عبد الغفور حیدری از شاخه مولانا فضل پس از شکست مفتی کفایت الله 393 رای را از آن خود کرد، این درحالیست که کفایت الله 93 رای را کسب کرد.