حماس: این دومین و آخرین آتش‌بس است/ دستیابی به یک فرآیند صلح مشکل است

حماس

یکی از مقامات ارشد حماس با اشاره به بی‌نتیجه بودن آتش‌بس اول اعلام شده میان اسرائیل و حماس تاکید کرد که این دومین و آخرین آتش‌بس میان طرفین خواهد بود.

به گزارش تسنیم به نقل از یدیعوت آحارونوت، موسی ابو مرزوق، یکی از مقامات ارشد حماس امروز در قاهره، محل مذاکرات میان اسرائیل و حماس اعلام کرد: " دستیابی به یک فرآیند صلح مشکل است. اولین آتش‌بس بدون دستیابی به هیچ دستاورد ارزشمندی پایان یافت. این دومین و آخرین آتش‌بس است. حساس بودن این لحظه کاملا مشخص است. آنچه نیاز داریم این است که هیئت {اعزامی} به چیزی که مردم فلسطین خواهان آن هستند دست پیدا کند."

رادیو اسرائیل امروز در گزارشی اعلام کرد که مقامات این رژیم پیش‌بینی کرده‌اند که برای دستیابی به آتش‌بس بلندمدت با حماس به 72 ساعت آتش‌بس دیگر نیاز است. منابع خبری همچنین اعلام کرد‌ه‌اند در صورتی که در مهلت 72 ساعته آتش‌بس، توافقی بین دو گروه فلسطینی و اسرائیلی صورت نگیرد احتمال گسترش عملیات نظامی در غزه وجود خواهد داشت.

به گزارش تسنیم، گروه‌های فلسطینی اعلام کرده‌اند در صورتی که در طول 72 ساعت توافقی صورت نگیرد بار دیگر تل آویو را هدف قرار خواهند داد.
کد N441083