وصول درآمدهای نفتی در بهار امسال قابل قبول نبود/ عدم بازپرداخت بدهی شرکت‌های هواپیمایی

مجلس

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با اشاره به بررسی وصول درآمدهای بودجه سال 93 گفت: وصول درآمدهای نفتی با مشکلاتی روبروست، پالایشگاهها و شرکت های هواپیمایی بدهی خود را پرداخت نمی کنند و کشو هند نیز در پرداخت بدهی هایش تعلل می کند.

جعفر قادری در گفتگو با خبرنگار پارلمانی مهر از جلسه کمیته اقتصادی کمیسیون برنامه و بودجه با مسئولان سازمان خصوصی سازی و سازمان امور مالیاتی و مسئولان وزارت نفت خبر داد.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه این جلسه در خصوص وصول درآمدهای قانون بودجه سال 93 بود، گفت: درآمدهای سازمان خصوصی سازی و سازمان امور مالیاتی بر اساس گزارشات موجود به خوبی وصول شده است، اما وصول درآمدهای نفتی قابل قبول نبوده است.

وی ادامه داد: وصول درآمدهای نفتی با مشکلاتی روبرو بوده و پالایشگاهها و شرکت های هواپیمایی بدهی های خود را به موقع به وزارت نفت پرداخت نکرده اند. علاوه بر این به دلیل تحریم ها برخی کشورها مانند هند در پرداخت بدهی های نفتی شان بازی در می آورند.

قادری اظهار داشت: به وزارت نفت تذکر دادیم که سریعا وصول مطالبات نفتی را دنبال کنند و مقرر شد در جلسه بعد کمیسیون، بانک مرکزی، خزانه داری و گمرک گزارشی از درآمدها ارائه دهند.