ورود اف‌بی آی به پرونده قتل نوجوان سیاه پوست آمریکایی توسط پلیس

آمريكا

پلیس فدرال آمریکا (اف بی آی) تحقیقاتی مدنی را برای بررسی تیراندازی یک افسر پلیس به یک نوجوان سیاه پوست غیر مسلح که باعث شورش در ایالت میسوری و افزایش تنش‌های نژادی در منطقه شده آغاز کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، خانواده مایکل براون، نوجوان سیاه پوست آمریکایی خواستار برقراری عدالت برای پسرشان شده و گفته‌اند که وی توسط پلیس و در حالی که غیر مسلح بوده به ضرب گلوله کشته شده است.

بنجامین کرامپ، وکیل خانواده براون گفت: ما فکر می‌کنیم که این مساله به زودی مشخص می‌شود و آن چه که اتفاق افتاده روشن خواهد شد. این مساله مشخص می‌شود که این نوجوان چگونه کشته شده است.

پس از کشته شدن این نوجوان 18 ساله سیاه پوست آمریکایی در شهر فرگوسن در ایالت میسوری آمریکا تظاهراتی اعتراضی صورت گرفت و پلیس ضد شورش نیز وارد عمل شد که با دخالت پلیس 32 تن زخمی شدند.

اریک هولدر، دادستان کل آمریکا در واشنگتن نیز مرگ این نوجوان 18 ساله سیاه پوست آمریکایی را به نوعی اغراق آمیز دانسته است.

با این حال سخنگوی اف بی آی اعلام کرده که این اداره همزمان با انجام بررسی‌های پلیسی توسط ماموران در ایالت میسوری تحقیقاتی را انجام می‌دهد.

وی افزود: نمی‌توان چارچوب زمانی دقیقی را برای این موضوع که تا چه مدت این تحقیق طول می‌کشد ارائه کرد. اف بی آی باید به منابع مشخص و لازم را برای انجام این تحقیقات دسترسی یابد.

انتهای پیام

کد N440670